Hardware Interrupts Sorunu

DeePBluESeA
20-08-2007, 16:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj

Arkadaşalr ne olduğunu bilmiyorum ama iki üç gündür seagate 160 Gb lık hard diskimde bir sorun var bir dosya atacak olduğum zaman (bu o diske dosya kopyalama ve o diskten dosya kopyalama esnasında)inanılmaz bir yavaşlama oluyor bilgisayarda adeta herşey donuyor ve bu işlem (eskisine göre çok daha yavaş oluyor ve uzun sürüyor örnegin 7Gb lık bir dosyayı önceden 4-5 dakikada atarken artık yarım saaat kadar sürüyor)esnasında Process Explorer da ise Hardware Interrupts kısımnda müthiş bir işlemci ve kaynak kullanımı gösteriyor sorunun sebebini bir türlü anlayamadım bana yardım edebilir misiniz???ÜzgünÜzgün

merlin_18
20-08-2007, 19:49   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

hardskin dolum oranı ne %70 geçmişse ondan kopyalamada yavaşlamış ola bilir virüste ola bilir windows sun çok şişmiştir en iyisi çak formatı gitsin sen

DeePBluESeA
20-08-2007, 20:00   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
281 mesaj

iyide 2 günde bilgisayarımda hiçbirşey değişmedi herşey normal çalışırken bir anda oldu hem HDD ağzına kadar doluyken sorunsuz çalışıyordu şimdi yavaş yavaş da olsa dosyaları diğer sürücülere kaydırmaya başladım yinede çok yavaş yani söylediğin iki sebepte geçersiz kardeşim bilmiyorum valla format falan atamam şu an hala 130 Gb veri var

DeePBluESeA
27-08-2007, 14:01   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
281 mesaj
Ahmet DOĞAN
Arkadaşalr ne olduğunu bilmiyorum ama iki üç gündür seagate 160 Gb lık hard diskimde bir sorun var bir dosya atacak olduğum zaman (bu o diske dosya kopyalama ve o diskten dosya kopyalama esnasında)inanılmaz bir yavaşlama oluyor bilgisayarda adeta herşey donuyor ve bu işlem (eskisine göre çok daha yavaş oluyor ve uzun sürüyor örnegin 7Gb lık bir dosyayı önceden 4-5 dakikada atarken artık yarım saaat kadar sürüyor)esnasında Process Explorer da ise Hardware Interrupts kısımnda müthiş bir işlemci ve kaynak kullanımı gösteriyor sorunun sebebini bir türlü anlayamadım bana yardım edebilir misiniz???ÜzgünÜzgün
Hala Ne Olduğunu Anlayamadım Cevap Yazana da YokÜzgün

azrail_affetmez
28-08-2007, 00:29   |  #5  
Üye
87 mesaj

disk birleştir...
dosyalarının yerlerini değiştirmenden ötürü olabilir.

DeePBluESeA
02-09-2007, 16:09   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
281 mesaj
azrail_affetmez
disk birleştir...
dosyalarının yerlerini değiştirmenden ötürü olabilir.
Birleştirilmiyorki birleştirmeye çalıştığımda da hardware interrupt diyor ve herşey yavaşlıyor

viking20
03-09-2007, 03:03   |  #7  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

acil iş 130GB lık veriyi hemen yedeklemek diyecem ama (başına bir iş gelmeden)bu koşulda nasıl yaparsın bilemiyorum.Deneyimli old.emin olduğun bir servisle görüş,durumunu anlat istersen.

Son Düzenleme: viking20 ~ 03 Eylül 2007 03:09
stern
03-09-2007, 11:04   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Bnzer bir problem burda konuşulmuş sorunun sistem üzerindeki bir spydan kaynaklandığı söyleniyor ayrıca msconfg işlemi ile başlangıçtaki programlar kapatılmış durumda falan birde download linki var çözüm en altın bir üzerindeki postta burayı kontrol edersen faydası olacaktır bu arada sisteminde service pack 2 kurulumu eğer sadece sp1 kullanıyorsan bu tür sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz

DeePBluESeA
09-09-2007, 14:47   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
281 mesaj

Ben Spydan Olduğunu hiç sanmıyorum çünkü 2. Hdd de yapıyor sorunu spy dan olsa 1. hDD de etkilenmez miydi diye kafama takılıyor ama yinede deneme yanılma yöntemi :)

Tşk ler arkadaşlar