Harici diske işletim sistemi kurabilir miyim?

mami214
22-04-2013, 03:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Elimde bulunan Segate 1t Hdd - Segate 500Gb Hdd bozulması üzerine Hdd'siz kaldım Segate 1t hdd serviste ve o zamana kadar bilgisayarımı kullanamayacağım WD1t Taşına bilir harici Hdd aldım ve buna w7 kurmayı denedim boot ekranına kadar geldim dil, klavye ayarları seçtim tam kurulumu başlatacağım USB bağlantısın'dan windows kurulumunun yapılamayacağı uyarısı ile karşılaştım ve birde xp kurmayı denedim xp formatı attı yeniden başlattı tam kurulma geçecek windows ekranı geldikten bir kaç saniye sonra bu seferde mavi ekran verip kalıyor bilgisayarımda hiçbir sata bağlantılı hdd yok yani harddisksiz windows xp bile razıyım hdd servisten gelene kadar idare edecek bir işletim istemine ihtiyacım var harici hdd işletim sistemi kura bilir miyim?

8Gb Ram(xp kurarken ramleri 4Gb düşürdüm.)

i5 intel işlemci var sistemde.

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: mami214 ~ 22 Nisan 2013 03:09
badwizard
22-04-2013, 13:05   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Eğer dvd romun varsa knoppix kullanmanı tavsiye ederim, hem kurmayla uğraşmana gerek yok hemde linux deneyimin olur ;) http://knoppix.net/ üzerinden istediğin cd veya dvd sürümü seçip yazdıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsin, ayrıca yeterince büyük bir flash diskin varsa iso kalıbını ona yazdırarakta kullanabilirsin.

mami214
22-04-2013, 19:53   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Ubuntuyu indirdim onu deneyeceğim, duruma göre vermiş olduğun linkteki yazılımı'da deneyceğim :) daha önce windows dışında bir işletim sistemi kullanmadım bakalım nasıl olacak bu işletim istemine istediğim bir uygulamayı dahil edebiliyor muyum 1t veri kapasitem var harci diste.