Harici Ekran Kartı diye bi'şey var mı?

coburn
10-02-2011, 23:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle herkese merhaba 

Dell marka eski bir dizüstü bilgisayarım var ve özellikleri yüzünden oyunları bi'kaç yıl geriden takip etmek durumundayım...Ama sorunum genellikle ekran kartıyla ilgili oluyor (nfs carbon,hitman blood money gibi oyunlar avi,nvida gibi özellikler istemekte).Dolayısıyla benim merak ettiğim şey "Harici Ekran Kartı" diye bi'şey var mı?Usbden girilebilir,pratik;flash bellek gibi zırt pırt çıkartabileceğim bi'şey var mı? 

Bilgisayarımın modeli ve özellikleri; 

Dell Inspiron 510M Centrino 1.6GHz 256MB 40GB Notebook 
Ürün Özellikleri: Li-Ion pil , Türkçe Q klavye, touchpad mouse * S-Video, IEEE1394, kızılötesi, seri port ve 2 adet USB 2.0 * 56K faks-modem, 10/100Mbps LAN, 802.11b kablosuz LAN * MS Sound uyumlu ses kartı, stereo hoparlör * Nekadar.com DVD/CD-RW combo sürücü * Intel® Extreme Graphics paylaşımlı 64MB 3D AGP VGA * 40GB 5400rpm sabit disk * 256MB 333MHz DDR bellek * 15 XGA TFT renkli LCD ekran, 1024×768 çözünürlük * Microsoft® Windows® XP Professional SP2 Türkçe * Intel® Pro Wireless adaptör * Intel® Pentium® M 1.6GHz işlemci, 2MB L2 cache * Intel® Centrino Mobil teknolojisi  

Bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...                                                                         Islık

Rashnu
10-02-2011, 23:45   |  #2  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

var var ama bana şaçma geldi açıkçası asus un var birde acer in var, XG Station(Asus), Atinin  XPG acerin neydi hatırlamıyorum :) pek kullanışlı gelmedi aslında