harici harddisk dosya dizini hatası yardım

goqan44
04-07-2009, 10:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

WD My book essential 5oogb kullanıyorum. 200gb'si dolu. Dün bi dosya atmak için harddiskimi arkadasımın bilgisayarına taktım. Ve harddiskimi bilgisayarıma takmadan windows xp sp2 ile format attım. Harddiskimi bilgisayarıma bağladığımda içine girebiliodum ama içindeki klasörlere girmeye çalıştığımda hepsi boş görünüyodu ve erişilemez hatası veriyodu. ama sağ tıklayıp özeliiklerine baktığımda hala 200gb dolu olduğunu gördüm. sonra chkdsk D:/r komutunu uyguladım baya uzun sürdü ama simdide tüm klasörler kayboldu hafıza hala dolu. verilerimi nasıl kurtarabilirim.

Süleyman.
04-07-2009, 15:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

İyi de içinde veriler dururken niçin formatladınız ki?

"Recover My Files" veya "Easy Recovery" programlarını deneyebilirsiniz. Diske kesinlikle yeni dosya kopyalamayın, eğer eskileri kurtarmak istiyorsanız.

https://www.chip.com.tr/forum/recovery-my-files-3.84_t62075.html

goqan44
04-07-2009, 22:05   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ben tam olarak anlatamadım sanırım.
harici harddiskim bilgisayarıma bağlı deilken. sabit disklerimi formatladım ve xp kurdum. tüm verilerim harci hard diskimde bulunuyodu. daha sonra harddiski bilgisayara bağladım tüm klsörler 0bayt görünüyodu ve erişilemez hatası veriyodu. bende . forumda okuduğum bi yazıya göre chkdsk D:/ kotumunu uyguladım. bu sefer o klasörlerin hepsi kayboldu ama silinmedi çünkü harddiskin özelliklerine baktığımda hla 200gb dolu görünüyo. chkdsk komutundan sonra harddiskte FOUND.000 adında gizli bi klasör oluştu ve verilerimin bi kısmı farklı uzantılarla bu klsörde bulunuyo. ayrıca partition recovery programı ile tarama yaptırdım yaklaşık 8 saat sürdü ve abuk subuk isimleri olan bir sürü dosya buldu ve uzantıları çok garip. şimdi sizin dediğiniz programlarıda denicem ama bildiğinz baska çözüm yolları varsa sevinirim tesekkürler ilginiz için.

Süleyman.
04-07-2009, 22:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bence öncelikle başka bilgisayara bağlayın harici diskinizi. Basit bir uyum sorunu vardır belki de...