harici harddisk tek tuş olayı

HPQ-User
27-01-2008, 09:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

maverick sormuş:
aldığım harici harddisk smartdisk 160gb. proedition u225b üzerinde tek tuş yedekleme ve tek tuş dosya transfer özelliği var fakat kendi programıyla çalışmakta ve fat 32 ile yedekleme yapmakta (Pcclone ex) ben bu harddiski 2 parçaya böldüm 1. bölüm sistem yedekleme fat 32 formatlı, 2.bölüm ntfs formatlı size sorum bu yaptığım sizce doğrumu, tek tuşla yedeklemede inanılmaz bekleme yapmakta 30 gb. yaklaşık 4,5 saatte yedekledi(içim soğudu birden aletten) üstelik program makineyi çok kasmakta. bende kopyala yapıştırla dosyaları yedekledim sizce bu yaptığımda doğrumudur aldığım marka konusundaki düşünceleriniz nedir (iade şansım var) tek tuşla kopyalama önemlimidir, performans ve datalarımı güvenli yedekleme için başka önerileriniz varmıdır. özellikle donanımım hakkındaki görüşleriniz ekle veya çıkar dediğiniz parça olacakmı özellikle ekran kartı hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
e6600 işlemci, 2048 kingston ddr 2 800 ram, msı 8800 gts ekran kartı, thermaltake kasa,gigabyte ds 3 anakart, frisby all in one card reader usb destekli, 600W harici güç kaynağı, creative 5-1 ses sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
27-01-2008, 14:11   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

boverin şu tektuş olayını. yedeklemenin mantığı bilgi kaybının önüne ğeçmektir. lakin gördüğüm bu tür işlemlerle daha fazla bilgi kaybı yaşanmakta.Yedeklememi yapmak istiyorsunuz o vakit harici hdd yi 2 ye bölün birinin adı yedekler olsun (tavsiye 120 gb) içerisine çeşidine göre dosyalar oluşturun müzikler, resimler, programlar, belgeler vs. neyiniz varsa atın içlerine . Diğer küçük bölüme indirin ghot yada true imaj programını burayada sadece c diskinizin yedeğini alın. olurya windows çöktüğünde ne bilgileriniz kaybolsun nede windows kurmakla uğraşın.
   Sevgili arkadaşım bilgi kayıpları genelde windows kurulu disklerde zararlı yazılım girmesi yada windowsun zarar görmesine binaen meydana gelir. harici disklerden pek olmaz bu nedenle bir program kullanarak harici hdd ye yedek almaya gerek yoktur direk yedek alabilirsiniz. yalnız çöken windosu direk eski dosyaları kullanarak kurtaramazsınız yukarıda bahsini ettiğim programlardan birini kullanmanız gerekir.

Bilgisayarınızın özelliklerini sormuşsunuz beğenmiyorsanız değişelim ne dersiniz?

jacopastor
04-12-2010, 22:31   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj
Alıntı: HPQ-User  
maverick sormuş:
aldığım harici harddisk smartdisk 160gb. proedition u225b üzerinde tek tuş yedekleme ve tek tuş dosya transfer özelliği var fakat kendi programıyla çalışmakta ve fat 32 ile yedekleme yapmakta (Pcclone ex) ben bu harddiski 2 parçaya böldüm 1. bölüm sistem yedekleme fat 32 formatlı, 2.bölüm ntfs formatlı size sorum bu yaptığım sizce doğrumu, tek tuşla yedeklemede inanılmaz bekleme yapmakta 30 gb. yaklaşık 4,5 saatte yedekledi(içim soğudu birden aletten) üstelik program makineyi çok kasmakta. bende kopyala yapıştırla dosyaları yedekledim sizce bu yaptığımda doğrumudur aldığım marka konusundaki düşünceleriniz nedir (iade şansım var) tek tuşla kopyalama önemlimidir, performans ve datalarımı güvenli yedekleme için başka önerileriniz varmıdır. özellikle donanımım hakkındaki görüşleriniz ekle veya çıkar dediğiniz parça olacakmı özellikle ekran kartı hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
e6600 işlemci, 2048 kingston ddr 2 800 ram, msı 8800 gts ekran kartı, thermaltake kasa,gigabyte ds 3 anakart, frisby all in one card reader usb destekli, 600W harici güç kaynağı, creative 5-1 ses sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Bu nasıl bir türkçe arkadaşım?

maverick61
07-12-2010, 12:26   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

1) bence paraları saklayın, teknolojinin gelişmesini bekleyin, bu tip ürünler diken üstünde çalışıyor, hep bi tarafları bozuluverir...
2)dünyanın teknolojisini şuncacık alete koyabiliyorsunuz da, telefonun şarjı zıt diye bitiyor... çok komik..
3) 2011 yılında sözkonusu problemin aşılacağına dair bi şehir efsanesi var ama ben  bu probleme rağmen almayı düşünüyorum(1 aydır), fakat hala beklememin nedeni şarz problemi ve ekran çözünürlüğünün web-browser larla olan uyuşmazlığı konusu. deneyimi olanlar varsa paylaşabilirler.el
4)oooooooff of
5)arkadaşın bahsettiği bu işlemi evde manuel olarak yapabilme olayı galiba??
6) sanırım bios update laazım.. ama asus m51 vr için bios update programı bulamadım, zaten cok da anlamam bu işlerden :(

BUNLAR SANA AİT BAZI YORUM!!! LAR NEYİ YORABİLDİYSEN ARTIK! KİM OLUYORSUNDA KENDİ TÜRKÇENE! BAKMADAN SAĞA SOLA BULAŞIYORSUN?