harici harddiskimi göremiyorum

selamiy26
01-02-2010, 12:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

250 Gb Western Digital (2500BEV) marka harici harddiskim var, bir süreye kadar problem yoktu, ancak şimdi harddiskimi bilgisayara taktığımda "Bilgisayar" bölümüne giremiyorum, "yanıt vermiyor" ifadesi çıkıyor karşıma, başka bir şekilde "Bilgisayar" kısmına sağ tıklayıp yönet bölümüne tıklayıp ordan disk yönetimine girmek istediğimde yine aynı şeyi yapıyor, ancak aygıt yöneticisnde harddiskimin markasını görebiliyorum , sürücüsü düzgün çalışıyor diyor fakat diğer türlü içini hiç göremiyorum. Harddiski taktığımda ışığı yanıyor, ancak öncekinden farklı bir ses duyuyor gibiyim, oysa ki hiç düşürmedim, başka bir bilgisayara taktığımda da aynı problemi yapıyor o bilgisayarı da donduruyor, önemli bilgilerim vardı içerisinde, ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim...

Semih Özyurt
01-02-2010, 12:19   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

bilgisayara güvenli modda girmeyi denedin mi ? denemediyseb dene bakalım bir sorun olucak mı eğer sorun olmassa hardiskin içindekileri bir yere kopyalayıp biçimlendirmeyi deneyebilirsin

selamiy26
01-02-2010, 13:19   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

güvenli modda denedim yine aynı problem devam etti, harddiskim bilgisayara takılı iken harddiskimi görebileceğim bilgisayarım bölümüne giremiyorum, harddiskin içindekileri bir yere kopyalamayı başarabilsem hemen biçimlendirme yapacağım fakat harici harddiski bilgisayara taktığım anda "Bilgisayar" kısmı yanıt vermiyor hale geçiyor, bir süre sonra yeniden bilgisayarım kısmına tıkladığımda bu sefer görünüm soluklaşıyor, harici harddiski çıkardığımda o anda yeniden normal görünüme geçiyor ve bilgisayarım bölümündeki C ve D gibi kısımlar aktifleşiyor.