HariciDisk FlashDisk Okumuyor

ua_jesus
01-02-2012, 23:07   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
53 mesaj

arkadaşlar elimde wd harici disk ve dt flash disk var ama benim pc ye bağladığımda aygıt sürücüsü yazılımı yüklemesi başaralı olmadı sorunu alıyorum. aynı sorun webcam da da oluyor. ancak tüm usb lerde tek tek denedim mouse ve klavye sorunsuz çalışıyor. bi joistikle deneyim dedim onda da sorn yok. acaba disklerde mi bişey var dedim başka pc ye taktım ikiside normal çalışıyor. sorun birden bire kendiliğinden ortaya çıktı. win7 homepremium kullanıyorum tüm güncelleştirmeler mevcut bi yardımcı olurmusunuz.

ua_jesus
02-02-2012, 22:41   |  #2  
OP Üye
53 mesaj

arkadaşlar sizden herhangi bir öneri gelmeyince bende format atayım belki düzelir dedim ama yine kalvye mouse çalışıyor hdd ve flashdiskler tanınmıyor şimdi üstüne birde pcde flopy yerine konulmuş olan kart readerde görünmüyor. yokmu bişey diyecek olan ya

mustafa2116
02-02-2012, 23:07   |  #3  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Anakartınızı bir kontrole sokun muhtemelen usb girişlerinden bir kablo ana karta dokunmuyor yada temassızlık yaşıyor.

ua_jesus
03-02-2012, 19:06   |  #4  
OP Üye
53 mesaj

ama bazı aygırlar tanınıyor klavye mouse joistik çalışıyor. webcam ve harici bellekler çalışmıyor. bi site de regedit ten bi çözüm yolu sunulmuş ama buda işe yaramadı. sanırım tamirci yolu gözüktü bize. ama gitmeden bi önerisi olan olursa deneyelim belki çözüm olur.

mustafa2116
03-02-2012, 20:09   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Kasayı açabiliyorsanız  kabloları hafifden  elleyin sökmenize gerek yok  sadece kablolar oynuyor olabilri temassızlık durumunda olabilir bazı aygıtlar için çok fazla kanala ihtiyaç yok  KLavye Maus bunlardan biri çünkü bunlar aygıt için çalışmakta ama  kesin bir şey diyemicem sadece bir bakın belki orda olabilir.

ua_jesus
04-02-2012, 00:13   |  #6  
OP Üye
53 mesaj

kasayı açtım içeri tozdan görünmüyrdu önce tozunu aldım dikkatlice sonra tüm girileri yavaşça bastırarak yerleştirmeye çalıştım açtım pc yi ama hala aynı bi servise götüreyim bakalım ne diyecekler.

ua_jesus
05-02-2012, 01:16   |  #7  
OP Üye
53 mesaj

arkadaşlar teknik servis usbler yanmış dedi ama mouse klavye çalışıyor sizce doğrumu toksa bilgisayarcı çakallığımı sizce. daha önce biyerde okumuştum buna benzer bi hatada başka biyerde çalıştır kasayı elektri hattında topraklama yoksa usb ler tam çalışmaz demişler. sorun yaşayayan vatandaşta denenei yapıp baka biyerde çalıştırmış pc yi ve sorunun elektrik hattından kaynaklandığını görmüş bende denedeim bu gün ama hala sorun aynı illa board değiştirecez galiba bana sağlam kaliteli ve fiyatı uygun bi board tavsiye edebilirmisiniz.

mustafa2116
05-02-2012, 18:21   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Doğru olabilir zaten size  konu ile ilgili küçük bir bilgi svermiştim Klavye ve mausun çoklu kanal istemediğini ve kaba sistem çalıştığını bildirmiştim.

ua_jesus
07-02-2012, 23:22   |  #9  
OP Üye
53 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
Doğru olabilir zaten size  konu ile ilgili küçük bir bilgi svermiştim Klavye ve mausun çoklu kanal istemediğini ve kaba sistem çalıştığını bildirmiştim.
anakarta takılan usb kartlar varmış adını tam bilemiyorum ama onlardan alsam kullanabilirmiyim aceba internette arattım bulamadım tam adı ve yaklaşık fiyatları hakkında bilginiz varmıdır.