hata mesajı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
einstein81
13-05-2004, 17:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba ben aytaç;
derginizi uzun zamandan beri takip ediyorum.bilgisayarımdaki bir problemi çözmek için sizden yardım istiyorum.
bilgisayarımın özellikleri:
anakart:intel d865 perl i
işlemci:2.6 c ht 800 fsb
hdd: 120 gbt serialata
ram:512 mbyt kingston
cdrw: samsung combo 16x52x24x52x
cdr :lg 52x
faxmodem :speedcom 56k hsf internal conexant v92
tv kartı :inca digital with IC
ekran kartı :fly 128mb geforce fx 5200
bu makinayı kendim topladım makina ilk kurulumda mavi bir ekran hatası verdi (xp pro kurarken)
hatada BAD POOL CALLER YAZIYOR ve altındada bu hatayı ilk kezgörüyorsanız yeniden başlatın ve buna benzer bir takım bilgi veriyor fakat doha sonra resetledikten sonra düzeliyor arada sırada bazen bu hatayı tekrar verıyor bn xp service pack 1 kurdum hata geldiğinde makina otamatikmen resetlemeye başladı fakat bazen arka arkaveriyor donanımı komple deneme yanılma yöntemi yaparak yenisiyle denedim olmadı ana kartı değiştirdim ram değiştirdim normal pata hdd ile denedim olmadı ve fax modem driveri xp otamatik görüyor GENERIC FAX MODEM olarak bu haliyle çevir sesi modem üzerindeki buzzerden geliyor  kendi cdsi ile kurulum yaptığımda sesi speakerlara yönlendiriyor fax xp sonradan sesi kesiyor tekrar kaldırıp kurmaya çalıştığımda ise kaldırırken resetliyor güvenli kipte kaldırıyorum tekrar açtığımda otamatik gördüğünde de resetliyor xp yeniden kurup driveri öyle tanıtabiliyorum fax modem kartını değiştirdim sonuç aynı ve internete bağlandıktn sonra aktiflik gidiyor sayfaları açamıyor (hatta başka bir bil. bağladım internette normal )ttnet kulanıyorum fakat superonlinede denedim sonuç aynı sizce ne yapabilirim acba bu ilk söylediğim hata ile bağlantısı varmı ?
BU ANA KART  P4 3.0 1MB CACHE 800 FSB  HT YENİ İŞLEMCİYİ DESTEKLERMİ?
MAİL ADRESİM :dedeaytac@superposta.com
İLGİ VEALAKANIZDAN DOLAYI ŞİMDİDEN TEŞŞEKÜR EDER  ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM

gunaysay
14-05-2004, 13:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

sürücülerini kontrol et derim hepsinin son sürümlerini indir ve dene
anakartın son sürücülerini indir ve hepsinin kurulu olduğundan emin ol
başkada bişi gelmiyo aklıma