hata mesajı

HPQ-User
03-05-2008, 22:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hoca sormuş:
bilgisayar çalışır durumda iken ekranda :  
0x03727306 adresindeki yönerge,0x7590faf8 bellek adresine başvurdu,bellek read olamadı.
şeklinde bir uyarı veriyor
tamam diyorum ve kapatıyorum.başka bir problem yok.şimdiden teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
samsung 80 gb hdd,intel pentium 4 3.0
1gb ram
gigabayt anakart
sony cd writer
256 mb asus ekran kartı
sony 17 lcd ekran

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; MSN Optimized;TR; MSN Optimized;TR)

metin_meltem
04-05-2008, 22:08   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

haklısın.kavo exe diye bir uyarı mesajı veriyor.forumda bir arkadaşta aynı sorunu yaşıyor.çözümü için ne yapabilirim.ilgin için teşekkürler

attackrap
05-05-2008, 22:56   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Aynen böle bır hata benım basımda da var durum şu;Sorun şöle karsıma cıktı PC de XP Home kurulu idi ben onu XP pro.ya cevırmek ıcın format attım (Sadece yerel dısk C: ye) Pc acılısta bı sorun vermedi Yerel disk( D ye girmeye kalktıgımda bellek read olmadı ve bı hata kodu cıkıyor ve bu sadece bır kere oluyor ondan sonra klasör seceneklerı devre dısı kalıyor yanı klasör seceneklerınde gizli klasörlerı göster veya gösterme secenekleri vb. işlemlerde bır deyısıklık yapılamıyor. Ben formatda atarken bir hata yaptıgımı dusundum ve tekrar format attım,bu sefer D: diskıne gırmeden bu klasör ıslemlerını C: üzeinde uyguladım bi sorun yok fakat tekrar D: diskıne girdgımde bellek read olmadı ve bı hata kodu cıkıyor... nasıl bır seydır bu anlamadım...