Hata yapma sırası Norton'a geldi...

CHIP Online
13-03-2009, 14:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Güvenlik firmaları dökülüyor: Hack olaylarından sonra, şimdi de hatalı güncelleme furyası yaşanıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Hata ... -a-geldi_11453.html

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

Dün Symantec'in Norton anti virüs programını kullananlar kabus gibi bir gün yaşadılar. Bildiğiniz gibi Symantec düzenli olarak yeni virüs tanımlarını, internet üzerinden Norton anti virüse gönderiyor ve gerçekleşen güncellemelerle en yeni tehditlere karşı kullanıcılar korunmuş oluyor. Fakat dün yayınladıkları güncellemeden hemen sonra kullanıcıların ekranlarında pifts.exe adlı tanımlanamayan bir uygulama dosyası ile ilgili uyarı penceleri açılmaya başladı. Buna anlam veremeyen kullanıcılar Symantec'in sitesine girip, burada destek forumuna dertlerini anlatan ve pifts.exe'nin ne olduğu soran mesajlar bıraktılar.

Fakat Symantec forumlarına bırakılan bu mesajların firma tarafından tek tek silinmesi daha büyük bir şaşkınlığa yol açtı ve bir anda ortada panik havası esmeye başladı. Symantec sitesinden umduğunu bulamayan kullanıcılar bu kez internette pifts.exe'nin ne olduğunu aramaya başladılar.

Tüm konu: Hata yapma sırası Norton'a geldi...

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Anti virüs firmalarına ne oluyor?

Toxic
13-03-2009, 17:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

kriz kafalarını furdu :D:D

gelefsane
13-03-2009, 18:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
353 mesaj
SoN_KraL
kriz kafalarını furdu :D:
hehe valla bence tek mantıklı açıklamaBeğendimBeğendimBeğendim

panda34
13-03-2009, 19:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
Bu da yetmezmiş gibi durumu fark eden hacker'lar pfits.exe aramalarına yanıt verecek sahte siteler hazırlayıp, ziyaret edenlerin bilgisayarlarına virüs bulaştırdılar.
Windows'lu bilgisayarlara virüs bulaştırmak ne kolay ,
Linux'la bile bile en tehlikeli Rus sitelerinde cirit atsanız bile
hiç birşey olmuyor , 6 aydır keyfimce geziyorum interneti , hiçbir site virüs bulaştıramadı.

MBTGROUP
13-03-2009, 19:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Şu firmalardaki çalışanlardan bazıları hackerlerle işbirliği yapıyor sanırım ki böyle karışıklıklar doğuyor.

Fattur
14-03-2009, 20:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Linux'la bile bile en tehlikeli Rus sitelerinde cirit atsanız bile
hiç birşey olmuyor , 6 aydır keyfimce geziyorum interneti , hiçbir site virüs bulaştıramadı.

windows için yazılmış virüsler var çünkü orda.Linux pek kullanılmadığı için virüs yazmaya değmez :P
Değersiz olduğu için virüs yok yani Kahkaha

abartılacak pek birşey antivirüs firmalarında ama bu sıralar pek bi dalgınlar Kahkaha

(Linux'a hakaret olarak algılamayın.Ben de zaman zaman linux kullanıyorum.Değersizden kastım virüs yazsa emeğinin karşılığnı alamayacak olması.TÜm linuxlu sistemleri hacklemektense windows sisteminin %10 unu hackelese adama yeter Kahkaha)

myduroc
31-03-2009, 11:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

Bunu symantec çin'de yapmıştı :) herzamanki kontrolsüzlük devam edıyor