Hayata İyi Bakarız Projesi

Kadir Alkan
15-12-2023, 17:39   |  #1  
Kadir Alkan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Selalar millet, Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayat Holding iş birliği ile hayata geçirilen Hayata İyi Bakarız Projesinden bahsetmek istiyorum. 

Hayata İyi Bakarız aslında bir ekolojik okur yazarlık eğitimi ve açık kaynaklara sahip. 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile öğretmen ve velilerin, ekolojik okuryazarlık düzeylerini artırmayı hedefliyor. Paris Anlaşmasının 12. maddesine dayanarak hayata geçiriliyor. Bu derslerin konu başlıkları ise şöyle;

İklim Değişikliği
Biyoçeşitlilik
Eko-vatandaşlık
Doğal Kaynakların Yönetimi

Şu an bu proje 10 şehirde plot okullarda ders olarak işleniyor. Bu şehirler ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kuraklık Haritasına göre Türkiye temsili olarak belirlenmiş.

Siz böyle bir dersi çocuklarınız asın ister miydiniz? Sizce yararlı bir eğitim mi?

Proje Resmi sayfası

Serdar Kınalı
15-12-2023, 17:42   |  #2  
Serdar Kınalı avatarı
Taze Üye
5 mesaj

Projenin instagram sitesi linkini bıraktığım instagram hesabında da güncel bilgileri paylaşıyorlar ve çevre ile ilgili önemli konuları takip ediyor. Bu yüzden instagramda da hayata iyi bakarız'ı takip etmenin ve destek olmanın önemli olduğu düşünüyorum ve böyle bir eğitimin yaygınlaşmasını canı gönülden destekliyorum.

Mahmut Kevser
15-12-2023, 17:45   |  #3  
Mahmut Kevser avatarı
Taze Üye
3 mesaj

ilk kez duyuyom ben hayata iyi bakarızı olsa isteriz tabi tüm okullarda mis gibi çevreyi doğayı öğretiyorlar konu başlıkları da

Mehmet Ündersiz
15-12-2023, 17:47   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Paris anlaşmasını imzalamıştık doğru... En azından biz duymasakta çalışmalar başlamış güzell, isteriz tabi eğitimin yaygınlaşmasını, gelecek nesile güzel bir armağan

Son Düzenleme: Mehmet Ündersiz ~ 15 Aralık 2023 17:49
Mert Çaydat
15-12-2023, 17:53   |  #5  
Taze Üye
0 mesaj

Aga keşke şehirleride saysaydın belki milletin işine yarar. Hayata İyi Bakarız Projesinin uygulandığı şehirler: Kocaeli, İzmir. Muğla, Antalya, Giresun, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Erzurum, Malatya.