Hayatımızdan bir 1 Nisan daha geçti...

CHIP Online
03-04-2009, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Yılın en eğlenceli günlerinden biri olan 1 Nisan internet sitelerinin şakalarıyla yine kırdı geçirdi

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Haya ... ha-gecti_11902.html

Resimlerle: Hayatımızdan bir 1 Nisan daha geçti...

Yılın en eğlenceli ve bazıları için en korkutucu günü olan 1 Nisan, her yıl internette ayrı bir coşkuyla kutlanıyor. Her ne kadar pek çok kullanıcı bu günün anlam ve önemini çok iyi biliyor olsa da, çoğu zaman büyük bir ustalık ve yaratıcılıkla hazırlanmış şakalarla karşılaştıklarında bir an için boş bulunup bu şakalara kanmamaları hiç de kolay değil.

Ve bu yıl da yine sayısız web sitesinde yine yaratıcılığın sınırlarını zorlayarak birbirinden komik ve ilginç 1 Nisan şakaları yayınlandı. Microsoft'un maddi krizinden, Warner'ın son satın adlığı siteye, Kodak'ın yeni ürününden, Conficker'ın gizli amacına kadar pek çok şaka arasından seçtiğimiz en güzel 1 Nisan şakalarını özel galerimizde bir araya getirdik.

Tüm konu: Hayatımızdan bir 1 Nisan daha geçti...

Resimlerle: Hayatımızdan bir 1 Nisan daha geçti...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: En beğendiğiniz şaka hangisiydi?

H@ckerCesur
03-04-2009, 17:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

En begendigim Gmail' in şakası oldu. Adamlar resmen ciddi ciddi dalga geçmişler.

Ben de şakazedelerden oldum. Dükkanı sevdigim bir arkadaşa bırakıp servise çıktım. Aradan yarım saat geçti telefon çaldı. Arayan arkadaşımdı. Telaşlı bir sesle "abi geçen dögüştügüm çocuklar geldiler. Dükkanı darmadagın ettiler monitorleri kırdılar beni de dövüp gittiler demez mi." Aklıma şaka olacagı hiç gelmedi tabi. Servisi yarıda bıraktım dükkana geldim ki kahkahaların bini bin para. Tabi bir nisan diye birşey diyemedim. Ama intikamım acı olacak. Görsün bakalım kız arkadaşı kaç kişiyle geziyor. Photoshop sagolsun. Kahkaha

Süleyman.
03-04-2009, 18:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Benim için biraz farklı oldu bu seferki. Babamı kaybettim. Aynı gün toprağa verdik. Tarih 1 Nisan'dı ama şaka değildi maalesef.Ağlıyor Kaç kere acaba şaka mı yapıyor dedim kendi kendime... Çok zor bir işmiş bu. Hastalığının ağır ve acısının fazla olması teselli oldu biraz... Şimdi, bıraktığı o kocaman boşlukta, doldurduğu yerin büyüklüğünü anlıyorum. Siz siz olun, ne olursa olsun, ama ne olursa, anne babanızı üzmeyin. Şimdi onun her isteğini yerine getirmeye çalışmış, uzun hastalığında rahat ettirmek için elinden geleni yapmış olmanın vicdan huzuruyla görüyorum ki, eğer keşke yapmasaydım diyeceğim birşey kalmış olsaydı, yaşadığım acı çok çok daha derin olacaktı...

Not: Konuyu mahvettim belki, ama paylaşmak istedim.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 03 Nisan 2009 18:19
Fattur
03-04-2009, 21:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
eltahir
Benim için biraz farklı oldu bu seferki. Babamı kaybettim. Aynı gün toprağa verdik. Tarih 1 Nisan'dı ama şaka değildi maalesef.Ağlıyor Kaç kere acaba şaka mı yapıyor dedim kendi kendime... Çok zor bir işmiş bu. Hastalığının ağır ve acısının fazla olması teselli oldu biraz... Şimdi, bıraktığı o kocaman boşlukta, doldurduğu yerin büyüklüğünü anlıyorum. Siz siz olun, ne olursa olsun, ama ne olursa, anne babanızı üzmeyin. Şimdi onun her isteğini yerine getirmeye çalışmış, uzun hastalığında rahat ettirmek için elinden geleni yapmış olmanın vicdan huzuruyla görüyorum ki, eğer keşke yapmasaydım diyeceğim birşey kalmış olsaydı, yaşadığım acı çok çok daha derin olacaktı...

Başın sağolsun...

Fattur
03-04-2009, 21:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

bu arada dikkat:

1 Nisan'da yin dopdoluydu

yine olacak

Önemli birşey değil ama olsun..

___
Windows Messenger + Çift kaşarlı keyif [;D] +
SitePoint
Bugün internet bağlantınızda bir sorun yaşarsanız endişelenmeyin. Sadece genel bakım nedeniyle internet yeniden başlatılacak o kadar.
__
Kahkaha

buda güzelmiş..

Ben de şakazedelerden oldum. Dükkanı sevdigim bir arkadaşa bırakıp servise çıktım. Aradan yarım saat geçti telefon çaldı. Arayan arkadaşımdı. Telaşlı bir sesle "abi geçen dögüştügüm çocuklar geldiler. Dükkanı darmadagın ettiler monitorleri kırdılar beni de dövüp gittiler demez mi." Aklıma şaka olacagı hiç gelmedi tabi. Servisi yarıda bıraktım dükkana geldim ki kahkahaların bini bin para. Tabi bir nisan diye birşey diyemedim. Ama intikamım acı olacak. Görsün bakalım kız arkadaşı kaç kişiyle geziyor. Photoshop sagolsun.

yaptıysan komedi olur Gülümseme

Son Düzenleme: Fattur ~ 03 Nisan 2009 21:17
H@ckerCesur
04-04-2009, 12:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
eltahir
Benim için biraz farklı oldu bu seferki.
Olur mu öyle şey. Başın sagolsun. İşte bu da hayatın hepimize birgün yapacagı bir şaka Üzgün

Kapalı Hesap (53751)
04-04-2009, 13:26   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Başın sağolsun eltahir, baban huzur içinde yatsın. Ki hayatının son günlerinde yardıma muhtaç anne babasını umursamayan insanlar gibi olmayıp bu dünyanın sahteliğini bir kenara bırakıp babanın huzuru, mutluluğu, rahatı için elinden geleni yapmışsın bence seninde için rahat olsun zaten bizimde gideceğimiz tek gerçeklik orası Allah bizi orada hayal kırıklığına uğratmasın...

cmdturk
08-04-2009, 21:05   |  #8  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

şaka yapıyorum diye yalan söylenmemelidir. yalandan şaka olmaz.