Hayırlı olsun...

Boracalin
08-02-2012, 13:18   |  #1  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Arkadaşlar herkese kolay gelsin öncelikle... 
Aşağıda ki sistemi topladım , daha doğrusu imzamda ki sistemi upgrade ettim...
Sistem sizce nasıl... (bu arada yapacak birşey yok valla alındı :D sadece yorumlar...)

[url=http://imageshack.us/photo/my-images/825/ekranalntsqn.jpg/][/url]

Son Düzenleme: Boracalin ~ 08 Şubat 2012 23:28
Kapalı Hesap (153334)
08-02-2012, 13:38   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Sanada.
Sistemin idare eder.

Mertolozzi
08-02-2012, 15:20   |  #3  
Mertolozzi avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

Ekran kartını da yükseltirsen bence güzel sistem olur.

Boracalin
08-02-2012, 15:33   |  #4  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: Mertolozzi  
Ekran kartını da yükseltirsen bence güzel sistem olur.
Şimdilik HD 4670 ile devam ... Yaza sıra onda :)

black_flood
08-02-2012, 19:32   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

ram' leri corsair ile değiştir kafan ağrımasın 7 yıl boyunca. hi-level ram ile arasında 6 dolar fiyat farkı var. kingston ve hi-level ram 2 yıl garantilidir. sözde marka ram oem ürün muamelesi görmesi ve gösterilmesi çok can sıkıcı bir durum.

anakartta gayet iyi bende 890 çipli modeli var şuanda almadan önce senin seçtiğin anakartı bulmak için çok uğraştım bulamayınca 870a-g54 modeline terfi etmek zorunda kaldım.

işlemcinin box fanını ilk fırsat geçtiğinde değiştirip yerine xigmatek darkknight tarzı iyi bir fan almanı tavsiye ederim box fan  pekte iyi sonuçlar vermiyor yaz aylarında.
box fan varken 45 dereceleri çok kolay görüp 37 derecenin altına inmezken fan değişimi sonrası 33 dereceyi geçemez oldu yükte kasa fanları kapalı vaziyetteyken boştayken 18 derece ısıya sahip msn explorer mail dosya indirme vs esnasında. yazın kasa fanlarını mecbur açıyorum 40 dereceleri pek geçemiyor yükte.

bu işlemciye kalitesli birde psu gerekecek baştan belirteyim ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkartması muhtemel. modüler psu lar tavsiye sebebimdir. xilent serilerinde yeni ekran kartları için pcı express 2.0 ek güç çıkışıda mevcuttur. termaltake 650 watt psu ile açamadığım ati 4830 256 bit  kartı bu xilent psudaki 2.0 desteğine bağlayınca çalıştırmayı başardım.

Boracalin
08-02-2012, 23:18   |  #6  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: black_flood  
ram' leri corsair ile değiştir kafan ağrımasın 7 yıl boyunca. hi-level ram ile arasında 6 dolar fiyat farkı var. kingston ve hi-level ram 2 yıl garantilidir. sözde marka ram oem ürün muamelesi görmesi ve gösterilmesi çok can sıkıcı bir durum.

http://www.vatanbilgisayar.com/R ... ils.aspx?I_ID=48195

anakartta gayet iyi bende 890 çipli modeli var şuanda almadan önce senin seçtiğin anakartı bulmak için çok uğraştım bulamayınca 870a-g54 modeline terfi etmek zorunda kaldım.

işlemcinin box fanını ilk fırsat geçtiğinde değiştirip yerine xigmatek darkknight tarzı iyi bir fan almanı tavsiye ederim box fan  pekte iyi sonuçlar vermiyor yaz aylarında.
box fan varken 45 dereceleri çok kolay görüp 37 derecenin altına inmezken fan değişimi sonrası 33 dereceyi geçemez oldu yükte kasa fanları kapalı vaziyetteyken boştayken 18 derece ısıya sahip msn explorer mail dosya indirme vs esnasında. yazın kasa fanlarını mecbur açıyorum 40 dereceleri pek geçemiyor yükte.

bu işlemciye kalitesli birde psu gerekecek baştan belirteyim ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkartması muhtemel. modüler psu lar tavsiye sebebimdir. xilent serilerinde yeni ekran kartları için pcı express 2.0 ek güç çıkışıda mevcuttur. termaltake 650 watt psu ile açamadığım ati 4830 256 bit  kartı bu xilent psudaki 2.0 desteğine bağlayınca çalıştırmayı başardım.

Teşekkürler... 
Psu'yuda elden geçireceğim inşallah.. Şu an High Power 460+ watt'lık psu var sistemde...