Haziran'da tarayıcı savaşları!

CHIP Online
05-07-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Tarayıcı savaşlarında geçen ay sadece Chrome sevindi, diğerleri üzüldü... İşte son rakamlar!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hazi ... avaslari_27837.html

Resimlerle: İşte  Internet Explorer 9!

İnternet tarayıcıların kullanımı değişmeye devam ediyor. StatCounter'ın Haziran 2011 için ortaya çıkarttığı rakamlara göre Internet Explorer ve Firefox oranlarını düşürürken, Chrome kullanımı artmaya devam ediyor.

Yüzdelik oranları vermeden önce bu oranların indirilme sayısından değil kullanım miktarlarından alındığını söyleyelim. Internet Explorer'ın geçen yılki yüzde 53'lük oranı bu yıl Haziran ayında yüzde 44'e geriledi. Firefox da yine bir yılda yüzde 31'den 28'e gerilerken, Google Chrome iki yıl önceki yüzde üçlük oranını yüzde 20'lere yükseltmeyi başardı.

Daha düşük oranları olan Safari ve Opera'nın oranları ise yüzde 5 ve 1'lerde nerdeyse sabit bir grafik çiziyor.

Tüm konu: Haziran'da tarayıcı savaşları!

İzleyin: İnternet tarayıcılar hız savaşında!

Resimlerle: İşte  Internet Explorer 9!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

endlessnight
05-07-2011, 16:06   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Google Chrome daha hızlı ve pratik bir şey olduğu için daha fazla tercih ediliyor.

siber961
05-07-2011, 16:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

Google Chrome artık duyulmaya başlandı,insanlar biliyor.

mrmcsj
05-07-2011, 16:30   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Opera kullanıyorum uzun zamandır.Ve alışılınca diğer tarayıcılar aşırı derecede kullanışsız geliyor.

sosyalik
05-07-2011, 19:23   |  #5  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,709 mesaj

Mozilla Firefox kullanıyorum ve gayet memnunum.Bir aralar denedim Google Chrome'a geçmeyi fakat başaramadım.Google Chrome, Mozilla Firefox kadar kullanışlı gelmiyor bana.Ayrıca bir şirketin güdümünde olmayan tek tarayıcı Mozilla Firefox ve türevleri...Bu açık web için çok önemli bir şey.Google Chrome her ne kadar açık kaynak kodlu olsa da, Google "Şirketi" 'nin tarayıcısı...