HD 3850 ye 5.1 Ses Sistemi Bağlanabilir mi?

coolsevgim
20-05-2009, 20:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

İyi Günler..Bir süre önce Hd 3850 512Mb 256 bit 16X bir ekran kartı aldım.Kartın özelliklerinden biri de 5.1 ses işlemcisine sahip olması ve kutu içeriğinden ses sisteminin çıkışlarını(jak) birleştirici bir aparat çıktı.Resimde de görüldüğü üzere 5+1 ses sistemimin çıkışlarını bu aparat ile birleştirip onboard ses kartı yerine ekran kartına doğrudan bağlasam sorun olur mu veya çaışırmı?Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
[resim][/resim]C:\Documents and Settings\harun\Desktop\Resim 001.jpg[resim][/resim]

Son Düzenleme: coolsevgim ~ 20 Mayıs 2009 20:45
Fatih_ARMAĞAN
20-05-2009, 21:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
coolsevgim
İyi Günler..Bir süre önce Hd 3850 512Mb 256 bit 16X bir ekran kartı aldım.Kartın özelliklerinden biri de 5.1 ses işlemcisine sahip olması ve kutu içeriğinden ses sisteminin çıkışlarını(jak) birleştirici bir aparat çıktı.Resimde de görüldüğü üzere 5+1 ses sistemimin çıkışlarını bu aparat ile birleştirip onboard ses kartı yerine ekran kartına doğrudan bağlasam sorun olur mu veya çaışırmı?Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
[resim][/resim]C:\Documents and Settings\harun\Desktop\Resim 001.jpg[resim][/resim]
KArtınızın çıkışı DVI to HDMI çıkıştır.

bu tür üst düzey ses sistemleri konusunda Profesyonel değilim ama belki HDMI / DVI girişi olan bir AVR/decoder/amfi gibi bir cihaz aracılığı ile belki.

Buda Astarı yüzünü geçen bir sistem olur hiç değmez

5.1 ses çıkışınız yok ise Normal bir 5.1 harici ses kartı alarak çok daha uygun fiyata 5.1 ses sistemi oluşturabilirsiniz.

Birde neden ekran kartındaki ses çıkışını kullanmak isteyesinizki. zaten bir çok Anakartın kendi üzerindeki ses kartı 5.1 dir ki mutlaka sizinkide 5.1 dir.

Ekran kartınızın ses çıkışıda Anakartdaki Ses çıkışından çokta kaliteli bir ses çıkışı değildir bundan emin olun.

coolsevgim
21-05-2009, 00:22   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

sakarboy bizimki acaba düz bağlantı ile olur muydu merakı.Sanırım gerek yok.Bilgilendirdiğiniz teşekkür ederim.Bu arada anakartta 5+1 desteği var oradan kullanıyorum..Saolun

ant0ny0
29-06-2009, 18:31   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Mrhba arkadaslar ben yenı bı pc topladım asus p5q se anakart hd3850 ekran kartı 2 gb ddr2 ram core2duo 2.8 işlemcı benım sorunum bılgısayara ısletım sıstemı kurduktan sora ses drıverını kuruyorum sonra bır jak cıkarıldı bır jak takıldı dıye hata wermeye baslıyor ondan sora ses calısmıyor bıras arastırdım ekran kartındakı ses ıle cakısıyor dıyorlar ben ekran kartındakı sesı nasıl ve nerden iptal edebılırım onboard dan saglıklı bı sekılde ses alabılmem ıcın? yardımcı olursanız sevınırım.