HD 3870 crossfire VPU RECOVER :(

julesbas71
07-08-2009, 09:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

HERKESE SLM
BENİM SORUNUM SADECE BENDE DEĞİLMİŞ ANLAŞILAN ATİ RECOVER HATASI ALAN ARAKADAŞLARDA VAR. FORMLARI OKUDUĞUM KADARI İLE TEK EKRAN KARTINDA ALMIŞ ARKADAŞLAR HATAYI. BEN 3870 EKRAN KARTLARI İLE CROSSFİRE YAPTIM. BU ZAMANA KADAR BİR SORUN YOKTU. GENELDE PES 2009 OYNUYORUM. AMA BU HATA ÇIKTI. NE YAPMALIYIM? ATİNİN EN SON DRİVER YÜKLEDİM.OVERCLOK YAPMADIM. BİOS İLE OYNAMADIM. BİLGİSAYARCI NASIL KURDU İSE ÖYLE KULLANIYOM  . FORMAT ATMAK İSTEMİYORUM.SORUN ÇÖZÜLMEZ İSE EKRAN KARTLARINI NE KADAR A SATABİLİRİM VE YENİ ALACAĞIM EKRAN KARTI NE  OLMALI  SİZCE?  ŞİMDİDEN TŞK

ANAKART       :ASUS P5Q PRO
İŞLEMÇİ         :İNTEL Q6600 2.8MHZ
EKRAN KARTI  :3870*2
RAM              :OCZ 1066 MHZ 2*2
PSU               :HİGPOWER 650 W
HDD               :200 GB
KASA              :AOPEN NOUVERA

GameRMan
07-08-2009, 10:54   |  #2  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Bende Bu Hata OC değerlerini Aştıgımda Oluyor. Gerci Benim Kartım HD 3650 DDR2 512/1024 Ancak. Dediğim gibi Overclock değerlerini aşarsam bir süre sonra oyunda bu hatayı veriyor. Overclock ayarlarıyla oynamış yada bilinçsiz bir şekilde kartın düzenini bozmuş olabilirsiniz. Ayrıca OC falan yapmadım demişsiniz. Bilmedende ayarlarını bozmuş olabilirsiniz Ayrıca crossfire ne kadar profesyonelce yapıldı ? Bu bir ikincisi Bu zamana kadar sorun da olmamış Teknik destek almanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca şuan neden kartları satasınızki ? Neden başka alasınız. Önce hatanın Ne Oldugu Bulunmalı Kesinlikle.

Son Düzenleme: GameRMan ~ 07 Ağustos 2009 10:57
julesbas71
07-08-2009, 12:37   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

bilmeden oc olabilir yeniden bi kurarayım driverları bide sadece driver kursam ccc kurmasam bir sorun olumu aceba recovery hatası ccc kurulu olunca veriyor sonuçta kurulu olmayınca daha fazla sorun çıkabilirmi?

Borga-x
07-08-2009, 12:46   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bence butun suruculerını kurmalısın bunun yanında ekran kartlarını test eden programları ındırıp ekran kartlarını strese sok bakalım ne oluyor. Futuremark 3Dmark gibi programları dene.PSU yetersiz geliyor olabilir.

GameRMan
07-08-2009, 13:01   |  #5  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

PSU               :HİGPOWER 650 W
Bu imkansız. highpower marka ayrıca 650 w .
http://net.cizgi.com.tr/site/psu.aspx
verdigim linki tıklayarak karşınıza çıkan tabloda tüm sisteminizin ne kadar PSU ya gerek duydugunu öğrenebilirsiniz.
tabloda HD 3870 in 200 watt elektri ğe ihtiyac duydugu yazıyor. X2 ile çarparsak bunu iki kartın en yüklü oldukları anda çekecekleri voltaj değerleri 400 watt . Ki' geriye PSU dan boş olarak kalan watt 250 buda oldukça yeterli. PSU en son ihtimal bence . Kartların driverlerinin silinip hepsinin baştan kurulmasını tavsiye ediyorum. Bi de Şu var, denemeden bulunamaz hataların sebepleri . Ama dedigim gibi önce kesinlikle driverler yenilenmeli cross fire köprüsü ince iştir. crossfire'nin Kasa içi bağlantısı ve Sistem ayarlar bağlantıları tekrar gözden gecirilmeli.

GameRMan
07-08-2009, 13:06   |  #6  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

ayrıca Şunu Eklemek İstiyorum. O iki karttan alacagın performansı aşağıda link verecegim karttan alabilirsin. Zaten çift ekran kartı kullanmak şahsi fikrim bu yani, kesinlikle benim mantıgımın izinvermedigi tasdiklemedigmi bi işlem. Bana kalırsa kesinlikle çok iyi bir ekran kartı alır onu tek başına kullanırım.
tavsiye ettigim kartta bu AMP2 zotac fabrika çıkışı overclock edilmiş . İnanbana deli gibi çalışıyo. :)
http://www.hepsiburada.com/zotac ... 4&productid=bd52603