HD Sorunsalı

HPQ-User
07-01-2011, 09:24   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ufku sormuş:
Gecen gece usb modem kurulumu yaptım usb ile. Sonra olmayınca yazılımı kaldırmak istedim hata verdi. Sonra birden bilgisayar reset attı. Açıldı tam mas üst geliyor tak geri reset atıyordu. Bende elektrik düşük ondan dolayı dedim bilgisayarı kapadım fişlerinide çektim. Ama sabah bilgisayarı açmak isteyince ilk defa hardisskten tik tak diye saat gibi sesler gelmeye başladı bios ekranı bile gelmiyordu. Bazen fişleri çekip takınca üst üste bios ekranı geliyor default ayarlara getirip bilgisayarı acıyorum Xp yazısı yazıyor dönüyor ama birtürlü bilgisayar oturumu acilmiyor hep siyah ekranda kalıyordu. Kople söktüm tüm fanları hardiski falan tozlarını aldım temizledim sildim vs. Sonra hardiski ters yüzünü çevirip taktım. format cd si taktım cd gördü ama yazıordu c bilinmeyen sürücü d bilinmeyen sürücü. birkaç kez reset atınca sıra için boştu birtek c sürücü vardı. sildim xp kurdum fat32 ile falan hızlı ve yavaş şekilde bicimlendirdim sorunsuz xp acıldı. dün ve dünden beri sorunsuz kullanıyordum. Bugün sabah yine bilgisayarı acayım dedim yine tik tak diye ses geliyor hardiskten bilgisayar mavi ekranda takılıor bios ekranı gelmiyor. birkaç kez fişi çekip taktım acıldı bilgisayar xp aciliyor ekranı 5 daka falan bekliyor sonra oturup acılıyor. acılışta c sürücüsünde tutarsızlık taraması yapılır falan vs dedi. ne olcak sorun ne bilmiyorum %100 hardisk sorunu olduğunu düşünüyorum ama tam emin olamadım değişirsem sorun çözülürmü korkudan proğram ekliyemiyorum yine çöker diye. neden birden böyle oldu anlamıyorum öyle böyle acılıyor hardisk tam ölse acilmazdı bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim. ne yapmamı önerirsiniz çok minnettar olurum saygılarımla.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Service Pack 2
CPU Türü        Intel Pentium 4, 2100 MHz (21 x 100)
Anakart Adı        FIC VI35L/VI35VL
Anakart Çipseti        SiS 651
Sistem Belleği        1248 MB  (PC3200 DDR SDRAM)
BIOS Türü        Award (06/17/03)
IDE denetleyici        SiS PCI IDE Denetleyicisi
Disk Sürücüsü        SAMSUNG SV0411N  (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/133)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13