hd video sesleri kasıyor

HPQ-User
10-04-2008, 21:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

wolcanb sormuş:
pc me format atmadan önce rahat izlediğim hd kalitesindeki videoları izlerken seste kasmalar ve videoda arada sırada kasma oluyor. wmp ve vlc de videoda seste çok kasıyor divx player ,power dvd , gom player ve bsplayerde video kasmıyor ama ses kasıyor bu sorun çok uğraştırdı beni yardım ederseniz sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd sempron 1.2
266mhz 512 mb ram
nvidia 6200 a-le 256 mb ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 2.0.50727; ImageShack Toolbar 4.6.0)

1ol3irol
10-04-2008, 22:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,714 mesaj

ses sürücüsünü yüklediniz mi? veya güncel mi?

d3vilkinq
10-04-2008, 23:31   |  #3  
Yeni Üye
29 mesaj

Pc'de Ses Sürücüsü Yüklenmemiş Olsa Zaten Ses Duyamaz Diye Biliyorum ben =)..

Çözüm Için.. Ses Kartınız Varsa Ses Kartının Sürücüsünü Uyqun Sitesinden (son versiyonunu) çekiniz.

Yoksa Anakart'ın Cd'sinden Gerekli Yüklemeleri veya sitesinden yapınız. (son versiyonun)

Not* = Kartınız veya anakartınıza qöre uyqun driverları yuklediğinizden emin olunuz.

Ve Yaptığınız İşleme Göre Kasması Doğal.. Eğer Video Seyrederken Ram Tüketecek veya Işlemciyi Zorlucak Uyqulamalar Kullanıyorsunuz.. Gayet Doğal..

Alibaba
11-04-2008, 00:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

medya oynatıcı uygulamaların kaliteleri aynı değil ve sisteminde yüklü çok sayıda video ve ses çözücüsü var. her oynatıcı kendi işine gelen encoderi kullanır ve farklı performans sergiler. ayrıca windowsu yeniden kurarken cihazlar için bazen çok mantıklı olmayan IRQ ataması yapabiliyor. ses kartı gibi kritik seviyede band isteyen cihazlar düşük öncelikli bir interrupt numarasıyla çalışabiliyor. ya da sürücüsü sorunlu bir cihaz gereksiz IRQ  üreterek sistemde takılmalar yaratabiliyor. bunlar özellikle eski sistemlerde çok yaygın sorunlar. BIOS setupa girip IRQ atamasını otomatik tanımla ve PNP OS seçeneğini YES yap windowsu o şekilde kur. windowsuna SP2 kurmayı, güncellemeyi. bütün cihazların en güncel sürücülerini yüklemeyi unutma.

Son Düzenleme: Alibaba ~ 11 Nisan 2008 00:13
volkan baydur
11-04-2008, 10:14   |  #5  
Taze Üye
14 mesaj

formattan önce ses takılmıyordu format attım anakartın cd sinden ses sürücüsünü kurdum güncellemeyi deniyceğim.
Alibaba formatımı yeni attım acaba dediklerini format atmadan yapabilirmiyim.
bu arada BlazeDTV 2.5 proğramını denedim ses daha az kasma yaptı. teşekkür ederim yardımlarınız için dediklerinizi uygulıycağım... :)

volkan baydur
11-04-2008, 13:06   |  #6  
Taze Üye
14 mesaj

realtek ac 97 güncel driver kurdum pc pek ses çıkarmıyordu daha çok ve iyi ses vermeye başladı ama sesin takılması sorunu çözülmedi alibaba dediğini format atmadan yapabilirmiyim?