hdd bölme

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
suatak000
18-03-2006, 23:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

f diskle ilgili tatmin edici bir bilgi yok. mantıgı ne. mesela ben harddiski 3 e 4 e is tediğim gibi bölmek istiyorum. f diskle nasıl yapılır. ben deneyerek bişeyler kaptım doğrumu bilmiyorum. mesela harddiski eşit 6 ya bölelim. bütün bölümün silindiğini varsayıyoruz. fdiskin 1 seçeneğiyle başlıyoruz. burada oluşturacağımız miktar diskin 6 dabiri 1gb olsun. seçip devam ediyoruz. sonra fdiskin 1 seçeneğini tekrar seçiyoruz ondan sonraki sayfada uzatılmış dos bölümü oluştur seçeneğiğni seçiyoruz sonra harddiskin !!hepsini!! seçiyoruz.işte bundan sonrası önemli bu uzatılmış dos bölünde sürü oluştur kısmında diğer değerleri girerek hdd yi istediğimiz kadar bölebiliriz. ben öle yaptım.. 1gb 1gb 1gb 1gb 1gb son bölüm 1.2 gb ..benim şöle bir sorunum oldu win98 de açtıktan sonra. ilk bölümle son bölümün kapasitesini aynı gösteriyor(1,2gb) sonra scandisk yapınca hata veriyor fat listesi yanlış filan diyor. tamam düzeltişyor aynı şey son bölümde oluyor. yani hangisinde düzeliyorsak öbürü ne bi şey oluyor. bu önmemli çünkü hhd ye format atmak zorunda kalıyoru. bilgilere ulaşılmıyor.. neden böle bi şey oluyor.bu sorun neden.. yanlışmı yapıyoruz.daha önce 200 gb lık hdd ile ilgili böyle srunum oldu.anladımki 200gb la ilgisi yok demin anlattığım hdd 6gb bu sorunu nasıl halledebiliriz.

Der Rote BaroN
19-03-2006, 04:07   |  #2  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Sabahın dördü, kısa gececeğim. HDD'yi 3 ten fazla parçaya ayıramazsın. Devamını biri tamamlar. Ben yatıyorum kardeşim.

TT06
19-03-2006, 08:46   |  #3  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj
kickshaw
Sabahın dördü, kısa gececeğim. HDD'yi 3 ten fazla parçaya ayıramazsın. Devamını biri tamamlar. Ben yatıyorum kardeşim.
KahkahaKahkaha

CU_GS7
19-03-2006, 18:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
TT06
kickshaw
KahkahaKahkaha
Beni forumlardan soğutan işte bu tarz "gereksiz ötesi" mesajlar..!!
Sözüm yalnız sana değil TT06 arkadaşım..Yalnız bugün çok fazla gördükten sonra,sonunda senin bu mesajına patladım..!!
Kusura bakmazsın..!!

cursed
19-03-2006, 18:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj

Sende herkesin emrine amade olmasını bekliyemessin forumdakilerden.. herkes farklıdır kardşeim.. biri böyle der diyeri başka bieşy..

CU_GS7
19-03-2006, 19:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

İyi..Toplumda herkes isteğini yapsın o zaman..Hiç kural olmasın..Sonuçta düzensizlik ve gereksizlik üst düzeyde olsun..Bu mudur??
Herkes farklıdır..İşte bu yüzden bütün kurallar herkes için "aynı"dır..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 19 Mart 2006 19:28