HDD Boot Sorunu..

mhmmduruc
15-10-2011, 11:33   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

herkese selamlar..Arkadaşlar Dün gece Pc başında oyun oynarken birden Pc kendi kendine reset attı..Fakat Verifying DMI Pool Data...Update Success..yazıp o ekranda öylece kalıyor..Sorunun Harddiskten kaynaklandığını Başka HDD takınca anladım.İkisini birlikte takıncada aynı yerde kalıyor..Fakat ikiside takılıyken Manuel Boot ediyorum yani diğer Harddiskten boot etmeyi seçiyorum..Bu kez oluyor..Sistem sonradan taktığım HDD ile açılınca bakıyorum kendi HDD'imdeki bilgiler veriler Sistem dosyaları yerinde duruyor..Yani
Harddiskte donanımsal bir problem yok gibi.. ne yapabilirim??
NOT: Bu arada kendi Hardiskimi Hem Onarmayı denedim hem CHKDSK /R yapmayı denedim..yine de birşey olmadı..

fbli
15-10-2011, 11:51   |  #2  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Hard Disk te donanımsal bir sorun yok. HDD nin boot sektörü zarar görmüş olmalı. HDD nin içindeki verileri başka bir diske yedekleyip, tamamen biçimlendirin. Win  7 kullanıyorsanız Başlat taki arama kutusuna "sabit disk bölümlerini oluştur ve biçimlendir" yazarak diskini seç ve biçimlendir. Sonra format at. Win 7 kullanmıyorsan yazman yeterli hemen başka bir yol söylerim.

mhmmduruc
15-10-2011, 13:17   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

ne yazıkki xp sp3  kullanıyorum.. :S

fbli
15-10-2011, 14:39   |  #4  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Bu bağlantıdan kurulum dosyasını kaydet ve yönetici olarak çalıştır. Kurulum bittikten sonra programı çalıştır ve listeden sorunlu diskini seç ve formatla. Tekrar format at. İşe yaraması lazım.
Çok daha etkili bir yöntem daha biliyorum ama kurulum biraz zor, işe yaramazsa onu önereceğim.