HDD'den veri kurtarmak

volkanyilmaz
04-09-2010, 03:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba arkadaşlar.
Vista yüklü olan notebook'uma win7 yükledim ancak arıza çıkardığı için toshiba'nın verdiği kurtarma diskiyle eski haline geri getirdim.Ama ne olduysa kurtardıktan sonra oldu.Harddiskteki herşey silindi ben de EasyRecovery Professional programıyla 80 gb lık bölümünü kurtardım ancak hiçbir dosya düzgün çalışmıyor.Silindikten 1 saat sonra kurtarmaya başladım halbuki...
Dosyaları onarmamızın bir yolu var mıdır? yada sağlam bir şekilde kurtarabilir miyiz?
Çok acil yardımlarınızı bekliyorum...

şafak89
04-09-2010, 03:45   |  #2  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

hocam bence recuva ile tekrar kurtar onalrı:)

volkanyilmaz
04-09-2010, 04:19   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

easrecovery ve easeus un partition seçeniğini deniyorum.bittikten sonra recuvayı deneyeceğim umarım olur .)

Banned
04-09-2010, 04:34   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Dosyaları sağlıklı kurtarmak için (bizim gibi amartörlere) ;

1. si partition boyutunun değişmemesi

2. si yeni veri yazılmaması gerekir.

Oysa recovery yazılımları oluşturulmuş partitionu siler, genelde tek bölüm haline getirir. Bu nedenle öncelikle partititionları recovery işlemi yapılmadan önceki boyutlara aynı yerlerden ayırmalısınız.  Sonrasında  bu bölümlerde kurtarma yapabilirsiniz. Eğer bölümlerin ayrılma kısımlarını hatırlamıyorum derseniz o vakit partition recovery yazılımı ile diski taratarak eski ayırma kayıt ve bilgilerine ulaşabilir, bu bilgiler ışığında bölümleme yapabilirsiniz. Dosyaların çalışmaması dosyalara ek vereiler eklenerek kurtarıldığındandır. Düşüncem bahsettiğim işlemden sonra kurtarma yapmanız durumunda kurtaracağınız dosyalar çalışacaktır.

volkanyilmaz
04-09-2010, 04:46   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

bölümler eski halinde ve şuan tarıyor...

volkanyilmaz
04-09-2010, 20:40   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj

olmuyor arkadaşlar. easyrecovery,recuva,easeus programlarının 3 ünü de denedim veriler bozuk çıkıyor...