HDD Format Atılmıyor

Ready2Die
21-09-2011, 23:00   |  #1  
Ready2Die avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Merhabalar.
Sorunumu izah edeyim. Windows XP kurmayı denediğimde, HDD ekrani geldiğinde C sürücünü biçimlendiriyorum ve kura başlıyorum. Kur biçimlendiriliyor. da kalıyor hiçbir şekilde bir ilerleme yok... HDD Satadır. Sürekli kullandığım cd’dir. CD’yide değiştirdim yine aynı sorun.

Windows 7 kurduğumda ise Hoşgeldiniz ekranı gelmeden restart atıyor..

Şimdi. IDE bir HDD taktım XP kurdum direk oldu. Sorunsuz bir şekilde sonra Windows 7 yükledim sorunsuz bir şekilde... 
Benim SATA HDD PC ye bağlı giriyorum içine dosyalarımı kullanabiliyorum C sürücüm biçimlendirdim içine dosya atabiliyorum..
HDD Komple Biçimlendirdim Dosyalarımıda Sildim.
Bad Sector boot cd si ilede 196 tane buldu 196 taneyide onardı ama yine denedim format atamıyorum...

Biosla alakalı ne varsa denedim. Ekstrada 24 Adet Sata Kablom Mevcut 
Hepside çalışmakta Ekstrada Farklı CD lerim de mevcut.

Şuan 80lik ide hdd ile bağlıyım.

Sorun acaba nedir ? Yardım edebilecek bir arkadaşımız varsa minnettarım!

G00GLE
22-09-2011, 10:07   |  #2  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

Muhtemelen başarılı biçimlendirmeleriniz hızlı biçimlendirme olarak gerçekleşmiştir. Bu tür biçimlendirme disk yüzeyini taramaz, sadece dosya index'ini siler. O durumda aslında dosyalar hala oradadır ancak içerik dizininden listesi silindiği için boşalmış görünmektedir. Dolayısıyla buna güvenerek HDD nin sağlam olduğunu düşünmeyin. Ayrıca bad sektör yazılımla düzelmez çünkü fiziksel hasardır. size önerim eğer değecek boyutta bir HDD ise harici kutu ile harici disk olarak kullanmaya çalışın. Sistem kurarsanız kurulumu gerçekleştirseniz bile ileride size mutlaka sorun çıkarır.

Ready2Die
23-09-2011, 03:21   |  #3  
Ready2Die avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Teşekkür ederim. Harici kutu alayım 160 lık HDD şuan 140 GB olarak görünmekte, bilgisayarımdan çıkarttım idare ediyorum yenisini alana kadar... Çok bilgim gitti tahmin edemedim fiziksel olduğunu çalıştığı için bir umut var diye düşündüm. Zaten sistem kurulmuyor, 1 kaç programlada biçimlendirdim yinede nafile :)