HDD&USB DISK Sorun üstüne sorun !! yardım edin..

MxFreeze
07-01-2010, 23:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Hard diskten bir dosyayı ( boyut olarak büyük ) USB aygıtınakopyalarken ya en başında yada belli bir yerden sonra dosya bulunamadıgibi bir hata veriyor .
USB de sorun yok arkadaş kullanıyor . Hard diskten mp3 e müzik atarkenhata vermiyor. Ya da C'den D' ye aktarım yaparken hata vermiyor. FakatBüyük dosya transferlerinde (oyun setup gibi) Bazı arşivler hasarlıgözüküyor tekrar kopyalayınca düzeliyor . CHKDSK ile tarama yaptım C yeve D ye , USB Disk format tool vista 64bit uyumlu değil ve diğer forumlardan gelen tavsiyelerdekibiçimlendirmeyi yapamıyorum.. sorun devam ediyor . Ha birde Flashdiskten bootyapmak için cmd de bikaç şeyle oynamıştım ama format falan attım pc yedüzelmesi gerekmezmiydi.. o sorun olabilirmi ? arkadaş kullanıyorvistada fat32 biçimli flash diski .  benim değil zaten bu disk . o banadosya getiriyor , pc ye kopyalayabiliyorum fakat benim pc den diskedosya aktarılmıyo.

flash diskte bi veri varsa hdd ye aktarabiliyorum fakat hdd den flasheaktaramıyorum ... ve büyük bi dosyaysa veri hddye aktardığımdaarşivlerden biri hasarlı çıkıyor, örneğin bi oyunun setup u 5gb diyelim,içinde data01.cab data02.cab dosyalar var diyelim . yükleme yaparkendata03.cab arşiv hasarlı diye hata veriyor . tekrar kopyalıyorum sonrayükleme gerçekleşiyor . garip bi durum anlam veremedim . sadece flashdiskte değil dvd den hdd ye 5gb falan yine setup atarken aynı durumolabiliyor. ama kesinlikle flash diske dosya atamıyorum . Mp3 çalarımaatabiliyorum nedense . Aynı müziği flash diske atamıyorum . Biçimşeklinden kaynaklanıyo olabilir . Ama bu aşmış bi sorun belkide çokbasit bişey ama küçümseyemiyorum gözümde ve uzun süredir var bu sorun.

sayısız format geçirdi bilgisayar bu süreçte , ad-aware ve avgantivirüs sahibiyim. virüs kaynaklı olması çok küçük bi ihtimal .. banahdd de oluşan bi saçmalık gibi geldi ama öyle olsa niye mp3 eatabiliyim aynı dosyayı ? yada C den D ye geçirebileyim? ayrıca c 'dend'ye dosya aktarımı sırasında yine arşiv hasar görebiliyor ... napıcambilmiyorum lütfen yardım edin

haylaz_onur
07-01-2010, 23:56   |  #2  
Üye
84 mesaj

pcyi flashtan boot etmek için bişeyler yaptım diyosun ya ondan sonra flashı kendi bilgisyarında yada başka bir bilgisayarda biçimlendirdinmi

MxFreeze
08-01-2010, 00:23   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

bu o flash değil ama ,  başka bir flash disk .. fat32 uyumsuzluğu olamazki vista 64 bit ve xp 32 bit kullandım 2 sindede aynı hatalar var

haylaz_onur
08-01-2010, 00:41   |  #4  
Üye
84 mesaj

flash bozuk dicem ama arkadaşın flashı doldura bilio

MxFreeze
08-01-2010, 00:43   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

aynen öyle .. :S