HDD Yardım

mysterysenol
03-09-2011, 23:15   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Arkadaşlar elimde Pata Hdd var ve yeni anakart alacağım. Anakart girişi sata bu yüzden patada kullanılan geniş kabloyu satada kullanılan ince kırmızı kabloya dönüştürücü bir alet arıyorum. Hadi diyelim yeni bir hdd aldım bu sefer güç girişi sorun yaratmazmı _? şuan kullandığım 4 pinli bir güç girişi fakat nette görsellere baktım biraz onun güç girişi farklı. Bu güç girişini 4 pinliden sata hdd ye uygun hale getirecek bir parça mevcutmu_? 
   Arkadaşlar şuan kullandığım hdd pata bunu sata ya çevirecek bir parça mevcutsa eğer kullandığımda bi hız kaybı olurmu cevaplarınızı bekliyorum...

bosluk
03-09-2011, 23:33   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Bunun için benim de kullandığım Dock üniteleri var. Hem uğraşmıyorsunuz çevirici ile filan, hem sürücüleriniz gözünüzün önünde duruyor, hem de kullanmadığınız zaman kapatabiliyorsunuz tuşundan. Ayrıca güç kaynağını kendi adaptöründen alması, öndeki kart okuyucusu ve usb yuvaları; bir de dual olanları (biri sata diğeri pata, ya da pata/pata, ya da sata/sata şeklinde çift hdd takma imkanı sunanları - ki bunlar tek tuşla birbirlerinden yedek alma imkanı bile sağlıyorlar) ve tabiki hem usb hem de esata'dan bağlanabilme özellikleri ile kasa içi sürücü karmaşasından insanı kurtarıyorlar. Çok reklam yaptım ama hakikaten aldığım en yararlı bilgisayar parçalarındandır kendileri.

Dilerseniz aşağıdan inceleyin örnek bir tanesini. Çok farklı kombinasyonları, tekli olanları ve modelleri de mevcut. Ülkemizde fiyatları genelde daha pahalı olduğu için aramadım ama belki benzer fiyatlı bulabilirsiniz de...

http://www.ebay.com/itm/2-5-3-5- ... hash=item1e660917dd

Not : Bende hem bu, hem de çift sata'lısı var. 2 seneden fazla süredir sorunsuzca kullanmaktayım. Şu anda örneğin biri 2tb, diğeri 1tb olan samsung sürücüler takılı (1tb diyor üzerlerinde, ona aldanmayın yani)

Son Düzenleme: bosluk ~ 03 Eylül 2011 23:35
mysterysenol
03-09-2011, 23:37   |  #3  
OP Yeni Üye
32 mesaj

http://urun.gittigidiyor.com/IDE ... CI_W0QQidZZ43951718

bu ürünü buldum çok da uygun fiyatı var. Fakat hız konusunda sorun yaşarmıyım_?

bosluk
03-09-2011, 23:39   |  #4  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Aynısından almıştım :) Ancak sabit sürücü çalışmamıştı anakartımda. O yüzden dock ünitelerine yönelmiş, memnun da kalmıştım. Dilerseniz ucuzmuş deneyin siz de, ama dediğim gibi aynısından almıştım ve bir türlü sürücüyü adam gibi çalıştıramamıştım...

mysterysenol
03-09-2011, 23:50   |  #5  
OP Yeni Üye
32 mesaj

İlgilendiğin için teşekkürler dock ünitesini araştıracağım...

bosluk
03-09-2011, 23:58   |  #6  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Rica ederim. Kolay gelsin :)