Hem kullanmıyorlar hem de dert yakınıyorlar!

CHIP Online
28-09-2009, 14:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Teknoloji çağında yaşıyor olsak ta kimi manzaralar asla değişmiyor. İşte detaylar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hem- ... niyorlar_15443.html

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

560 ABD ve uluslar arası firmanın bulunduğu bir anketin sonuçları gerçekten de kayda değer çıktı. Müşteriler bir ürün satın alırken kart güvenliği ile ilgili büyük sıkıntılar yaşıyor.

Bu anket sonuçlarından en dikkat çekici olan kısmı ise %55 kredi kartı kullanıcısının sadece kredi kartı bilgileri güvende ve sosyal güvenlik numaraları, sürücü belgesi no'ları gibi önemli sayılan bilgiler erişilebilir halde.

501 ile 1,000 çalışana sahip firmaların %28'i PCI DSS (Payment Card Industry's Data Security Standard)'e sahip. 75,000 ve daha yukarı çalışanlara sahip firmalar çapında yapılan diğer bir anket sonuçları ise kredi kartı kullanıcıları kendilerini kartlarını çevrimiçi alışverişte kullandıkları için pekte güvende hissetmiyorlar. %70'e yakın bir çoğunluk bu durumdan rahatsız.

Anket sorularında özellikle anti-virüs isimlerine yer verilmezken hem anti-virüs hem de firewall kullanmayıp kendini tehlikede kabul eden firma yetkilileri %10. Yani hiçbir koruma olmadan çevrimiçi işlem yapıyorlar ve korunmadıklarından da yakınıyorlar.

Tüm konu: Hem kullanmıyorlar hem de dert yakınıyorlar!

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce güvenlik için antivirüs ve firewall yeterli mi?

PcMaKeR
28-09-2009, 14:12   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Ben sadece firewall ve windows defender kullanıyorum.

AV kurmuyorum. taratsam bir tane virus çıkmaz o kadar da güveniyorum.

Gereksiz benim için av.

Mustafa@PC
28-09-2009, 14:40   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Şu sıralar sadece Free Avira kullanıyorum bende. :) Windows firewall açık. Defender real-time özelliği kapalı arada bir tarama yapıyorum sadece. Güvendeyim çünkü Windows 7 kullanıyorum. :)

runoades
28-09-2009, 15:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

Antivirus ve firewall yanında kullanıcının bilinçli olması lazım.
Kaynağı belli olmayan yerden(torrent,warez siteleri vs...) program indirmemek gerekiyor, ayrıca Firefox kullanıyorsanız mutlaka noscript, wot ve keyscrambler eklentilerinin kurulması büyük önem taşıyor.

uGuR.uK
28-09-2009, 16:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bitek windows defender var oda dahili geliyor diye:) yoksa hiçbişey kullanmıyorum yıllardır ve aynı şekilde yıllardır online alışveriş yapıyorum, yaptığını ve yaptığı yeri bilene hiçbişey olmaz. her tarafta bağrılıyor ona güvenmeyin buna güvenmeyin, şu şöyle bu böyle diye, biraz baksalar anlicaklar herşeyide işte...

melen
28-09-2009, 17:44   |  #6  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Antivirüs kullanıyorum.

Son Düzenleme: melen ~ 28 Eylül 2009 17:45
GameRMan
28-09-2009, 17:46   |  #7  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Avast Şuan Bende sorunsuz çalışıyor. Bana göre beni Üzyemen işimi gören her donanım,her işletim sistemi,her antivürüs, programı en iyisidir :)

lorboloji
28-09-2009, 18:22   |  #8  
Üye
76 mesaj

Eset(Nod 32) den son derece memnunum.Başka bir program yüklemeye gerek duymuyorum.