Hem marifetli, hem uygun fiyatlı router

CHIP Online
26-06-2012, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

TP-Link, 150 Mbps kablosuz iletim hızı gibi gelişmiş özelliklere sahip kablosuz router'ını tanıttı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/hem ... i-router_34441.html

Kablolu, kablosuz ağ ürünleri alanında teknoloji ürünleri üreten TP-LINK, çok fiyatla satın alınabilen, harici antensiz şık tasarımı ile dikkat çeken, gelişmiş özelliklere sahip, kablosuz router'ı TP-LINK TL-WR720N'i üretti. Dört farklı kablosuz ağ yayını yapabilen ve yönetebilen, 150 Mbps iletim hızına,   bant genişliği kontrolü yapabilme özelliklerine sahip router ile kablosuz ağ üzerinden birden fazla kişinin video aktarımı yapması, online oyun oynaması, yüklü dosyaları paylaşması, farklı ağ alanlarını kullanması, VoIP aramaları (Data hattı üzerinden ses transferi) yapmaları mümkün oluyor.


Çok sayıda ağ: Cihaz, birden fazla SSID kablosuz ağ yayını yapma özelliği sayesinde aynı anda farklı kullanıcılar için şifreleme de yaparak güvenli kablosuz bağlantı imkanı sunuyor. Bu özelliği sayesinde kullanıcılar kendilerine ait ağ alanlarına sahip olabiliyor, aynı ağı paylaşmanın riskleri ve olumsuz etkileri (İletişimin kesilmesi, kirlenmesi gibi) ortadan kalkıyor. Gelişmiş CCA (Clear Chanel Assesment) teknolojisi ile kablosuz ağlara arasındaki çatışma engelleniyor, böylece iletişim kesintisiz ve pürüzsüz devam ediyor. Ağların güvenliği ise WPS düğmesine basarak kolaylıkla sağlanıyor.


Kontrollü bant genişliği: Cihazda bulunan IP QoS ile trafik öncelendirme ve ağ yöneticlerine her bir PC'ye atanacak bant genişliğini tanımlama imkanı sunana IP tabanlı bant genişliği kontrolü ile bant genişliğini düşüren müdahalelere karşı tam ve etkin bir çözüm sunularak, tüm kullanıcılar için optimum performans sağlanıyor.


Tüm Konu: Hem marifetli, hem uygun fiyatlı router

Kaynak: www.chip.com.tr