Hep ekran karşısındalar!

CHIP Online
04-04-2010, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Çocukların günde kaç saat ekran başında kaldığını merak ediyor musunuz? İşte cevabı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hep-ekran-karsisindalar_19010.html

Resimlerle: Akıl almaz bir dokunmatik ekran!

İngiltere'de çocukların yaz tatilinde vakitlerinin ne kadarını ekran karşısında geçirdiğini tespit etmek için bir araştırma yapıldı.

7-16 yaş arası 3000 çocuk üzerinde yapılan araştırmada ortalama bir çocuğun günün 10 saatini TV, bilgisayar, telefon ya da oyun konsolu karşısında geçirdiği iddia ediliyor. Ayrıca 10 çocuktan 4'ü zamanlarının çoğunu odalarından çıkmayarak geçiriyor çünkü ihtiyaç duydukları tüm elektronik gereçler odalarında mevcut.

Çocuklar günde 49 dakikayı SMS ile mesajlaşmaya, 38 dakikayı internette gezinmeye, ve bir saati de video oyunlarına ayırıyor. Bilgisayar ve konsollar ne kadar popüler olsa da TV'yi geçmeyi başaramıyorlar. TV hala haftada ortalama 19 saat ile birinci.

Araştırmayı yapan firma bu tip çocuklara "teenager" kelimesinden esinlenerek "screenager" ismini takmış.

Tüm konu: Hep ekran karşısındalar!

İzleyin: Mucize çocuk Connie Talbot

Resimlerle: Akıl almaz bir dokunmatik ekran!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ekran karşısında ortalama ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

_hEro
04-04-2010, 04:26   |  #2  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Haftaiçleri hiç vakit geçirmiyorum.Haftasonuda evde olmama bağlı olarak 2 ila 4 saattir.Onda da ya maç izlerim ya da tartışma programları oluyor.Onlara bakıyorum.

M.G.G
04-04-2010, 07:52   |  #3  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Yazın olarak sabah 6'dan akşam 6'ya kadar aralıksız.Okul ve dershane günlerinde çok özel bir işim olmadıkça 2-3 saat geçiriyorum.Yazın  oyun oynuyorum, animasyon programı  bulmaya çalışıyorum(korsanKahkaha), Nette Surf yapıyorum.
Okul ve Dersane günlerinde ise Sırf Nette Surf yapıyorum(yada Bilgisayarın güvenliği için uğraşıyorum)
İşte bu kadar...

kullanici1212
04-04-2010, 12:29   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Hafta sonları günde en azından 12 saat, yazın öğlen 12'den diğer sabah 9 a kadar xD