hep sorun

AimLeSS
03-11-2011, 18:28   |  #1  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
469 mesaj

beyler mutlu olmanın evdekilerle kavga etmeden yaşamanın yollarını bilen söylesin.

faceman
03-11-2011, 18:29   |  #2  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,588 mesaj

evdekileri öldürmek :D nası sorun yav ne olcak ki hepimiz insanız kavga edebiliriz :)

AimLeSS
03-11-2011, 18:34   |  #3  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

bizimki ayda bir yılda bir olmuyo. her akşam kavga her akşam isyanı veriyom dayanamıyom artık. bıktım.

Kapalı Hesap (221406)
03-11-2011, 18:59   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

çocuğunuz varmı kardeş.

AimLeSS
03-11-2011, 19:07   |  #5  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

çocuk benim.  :D

Kapalı Hesap (221406)
03-11-2011, 19:17   |  #6  
Kapalı Hesap
841 mesaj

anladım,,ALLAH sabır versin ,, diğer yakınlarınında haberi varmı bu durumdan.onlar nediyor.

AimLeSS
03-11-2011, 19:24   |  #7  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

yok. ablamları  falan var onlarda benim gibiydi. babam ve annem biraz yaşlı. sanırım kuşaklar arası çatışma deniyo bu duruma kafa yapılarımız uymuyo. hiç bi konuda ortak bi karar alamıyoruz.

afulutas
03-11-2011, 19:55   |  #8  
afulutas avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

güzel kardeşim benim. allah yardımcın olsun. bir baba olarak ben söyleyim sana. yapman gereken şey onların her dediklerine tamam yaparım demek. yapmayacak olsan bile tamam yaparım de. dikine konuşma.

AimLeSS
03-11-2011, 19:59   |  #9  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

sorun onlara karşı çıkmam değil. mesela ben maça gitmeden duramam her samsun maçına giderim onalra göre bu fuzuli masraf. bunun gibi hani yaptıklarımı gereksiz olarak görüyolar. sürekli hatamı arıyolarmış gibi geliyo bana.

tBox
03-11-2011, 20:38   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
388 mesaj

her ailede olacağını düşünürüm bunların ilk başlarda bende de vardı ama alışmak gerekiyor başka çaren yok
mesala;
ilkokul 6 ya kadar saat 9 dedin mi yatağa
evde onların izledikleri dışında dizi izlenmez mesala açayım bir arka sokakları izletirler ama şöyle gene mi açtın bu aptal diziyi şeklinde yorumlarla karşılaşırım daha çok avrupa yakası vardı bizde biraz en son babalar duyar son zamanlarda da fulltime belgesel

en son babama
amd'nin dirt 3 oyununu gösterdim bunu electronic arts yapmamış bu kötü alma electronic arts'ın oyunlarını al dedi alışveriş merkezinin ortasındayız birşey de diyemiyorum 2-3 hafta sonra gittim  internetten indirdim babama gösterdim babam vay grafiklere bak be dedi ama ağzımı açıp diyemiyorum ki iki hafta önce neyse :)

geçmiş olsun kardeşim alışırsın zamanla

AimLeSS
03-11-2011, 20:40   |  #11  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

ben gelemiyorum abi. bi isyan verşyom çıkıyom evden gidiyom. sonra 1 kaç gün eve gelmeyince mecbur cağırıyolar. ama yine aynılar.

ohne dich
03-11-2011, 21:01   |  #12  
ohne dich avatarı
Yıllanmış Üye
138 mesaj

dejavuu :D  Aslında bu durum hepimizin yaşadığı durumlardan denecebilecek türden. İnan senın geçtiğin yollardan heipimiz geçtik ve hala geçiyoruz bitemedi.. Seni çok iyi anlıyorum ama. Bazen hayatmızdan çok sıkılırız kımı zaman yaşadığımıza anlam veremeyız bi ara dişini sıkarsın anneyle anlaşırsın ordan bi patlak gelir kardeş çıkar onla anlaşamassın yada arkaplana atılırsın genelde sorunca hepinizi aynı seviyorum olur. Ama kızgın oldugunda bıle düşünmeden asla hareket etme ne olursa olsun onlar senın ailen bende derdım çekip gitcem bu ne ya derdim bu seferde uzakta olunca durum bambaşka oluyor yanı yıne  özlüyorsun. kızamıyorsun.. yani hayat garip bazen duygularını tanıyamıyosun. Çok sıkıldıgında sakın derdını içine atma ama arkadaşlarfınla da paylaşmaktansa psikoloğa git onla paylaş dertleş daha iyi derim..

Kapalı Hesap (221406)
03-11-2011, 21:26   |  #13  
Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: AimLeSS  
sorun onlara karşı çıkmam değil. mesela ben maça gitmeden duramam her samsun maçına giderim onalra göre bu fuzuli masraf. bunun gibi hani yaptıklarımı gereksiz olarak görüyolar. sürekli hatamı arıyolarmış gibi geliyo bana.
geçim sıkıntısı heryerde her köşede bu ülkede var, sen gereksiz yere bişiyler yapıp sonra bu ailede sorunlar yaşanıyorsa demekki problem sensin..kendin söylüyorsun bunu, samsun maçına gitmek biryana bu ülkede sığınacak yer bulamayan insanlar var abisi . problem senin aşırı harcamaların ise biraz sende ailene yardımcı ol. yarın birgün maça gidemeyecek para bulamayacağını hatta evli olup 350,00 tl kira verdiğini ve 800,00 tl maaşla geçindiğini düşün, bence korku filmi izleme gel böyle bi durumu düşün..daha korkunç,yani demek istediğim ailen sana maddi olarak bişiyleri ikaz ediyorsa onlara karşı gelme yumuşak davranarak dediklerini uygula.

Miraç5 PYSCHO
03-11-2011, 21:54   |  #14  
Miraç5 PYSCHO avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
790 mesaj

Bizdede maddi durumlar var ama harcamayı kardeşimle annem yapıyo ben bir kere kalkışınca fuzuli harcama diyolar ve istediğimi yapamıyom sinir oluyom tartışıyom :( artık kendi sorunlarıma kendim çare arıyom nabam paraysa derdim okul harçlığımdan kesip birikim yapıyorum..

AimLeSS
03-11-2011, 22:25   |  #15  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj
Alıntı: sayraxx  
geçim sıkıntısı heryerde her köşede bu ülkede var, sen gereksiz yere bişiyler yapıp sonra bu ailede sorunlar yaşanıyorsa demekki problem sensin..kendin söylüyorsun bunu, samsun maçına gitmek biryana bu ülkede sığınacak yer bulamayan insanlar var abisi . problem senin aşırı harcamaların ise biraz sende ailene yardımcı ol. yarın birgün maça gidemeyecek para bulamayacağını hatta evli olup 350,00 tl kira verdiğini ve 800,00 tl maaşla geçindiğini düşün, bence korku filmi izleme gel böyle bi durumu düşün..daha korkunç,yani demek istediğim ailen sana maddi olarak bişiyleri ikaz ediyorsa onlara karşı gelme yumuşak davranarak dediklerini uygula.
söylediklerin mantıklı ama söyle bi sorun var ortada. ben kendi harçlıklarımı biriktirip gitsemde gitmemi istemiyolar. yani sosyal yaşamımı kısıtlıyolar çözebilmiş değili hala neden böle bişi yaptıklarını.

AimLeSS
03-11-2011, 22:26   |  #16  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj
Alıntı: ohne dich  
dejavuu :D  Aslında bu durum hepimizin yaşadığı durumlardan denecebilecek türden. İnan senın geçtiğin yollardan heipimiz geçtik ve hala geçiyoruz bitemedi.. Seni çok iyi anlıyorum ama. Bazen hayatmızdan çok sıkılırız kımı zaman yaşadığımıza anlam veremeyız bi ara dişini sıkarsın anneyle anlaşırsın ordan bi patlak gelir kardeş çıkar onla anlaşamassın yada arkaplana atılırsın genelde sorunca hepinizi aynı seviyorum olur. Ama kızgın oldugunda bıle düşünmeden asla hareket etme ne olursa olsun onlar senın ailen bende derdım çekip gitcem bu ne ya derdim bu seferde uzakta olunca durum bambaşka oluyor yanı yıne  özlüyorsun. kızamıyorsun.. yani hayat garip bazen duygularını tanıyamıyosun. Çok sıkıldıgında sakın derdını içine atma ama arkadaşlarfınla da paylaşmaktansa psikoloğa git onla paylaş dertleş daha iyi derim..
ben en küçük ve tek erkek çozuğum. hani tek ve en küçük erkeğe ayrı bi ilgi varya sanki benim ailem bunu yapmamaya çalışıyo ama bunu biraz fazla kaçırıyo.

Miraç5 PYSCHO
03-11-2011, 22:30   |  #17  
Miraç5 PYSCHO avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
790 mesaj

sosyal yaşantımız batıyo onlara :))) rahat illaki kaçcak...

AimLeSS
03-11-2011, 22:34   |  #18  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

lan bunların yüzünden sigaraya başladım. manyağın teki oldum çıktım üstüme gele gele kaççak yer kalmadı.

Mertcan0725
03-11-2011, 22:48   |  #19  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,706 mesaj

Allah yardımcın olsun kardeşim.Canını sıkma.Her aile arasına olur böyle şeyler.Sen sabret ve içten dua et.
Sigaraya da başlamışsın daha bağımlılık yapmaya başlamadan önce bırak.Yazık edersin.Geçer inşallah tüm sıkıntıların..

AimLeSS
03-11-2011, 22:53   |  #20  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj
Alıntı: Selahattin Yıldırım  
Allah yardımcın olsun kardeşim.Canını sıkma.Her aile arasına olur böyle şeyler.Sen sabret ve içten dua et.
Sigaraya da başlamışsın daha bağımlılık yapmaya başlamadan önce bırak.Yazık edersin.Geçer inşallah tüm sıkıntıların..
bırakma işi geçti bi kere. yan anlamadığım şey şu arakdaşlarla muhabbet ediyoruz. onların da benim gibi hatta benimkinden fazla sorunu olanlar var ama kafaya takmamayı başarıyolar. ben mi fazla takıyorum yoksa onlarmı fazla vurdumduymaz onu çözemedim.

Mertcan0725
03-11-2011, 23:02   |  #21  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj
Alıntı: AimLeSS  
bırakma işi geçti bi kere. yan anlamadığım şey şu arakdaşlarla muhabbet ediyoruz. onların da benim gibi hatta benimkinden fazla sorunu olanlar var ama kafaya takmamayı başarıyolar. ben mi fazla takıyorum yoksa onlarmı fazla vurdumduymaz onu çözemedim.
Sen doğru olanı yapıyorsan yani olanlarda senin bir kabahatin yoksa bu kadar düşünmen iyi değil tabi ki.Kafaya takmama işine gelince o da geçmişe bağlı.Sonuçta arkadaşların böyle alışmışsa böyle devam eder ama sen onlar gibi vurdumduymaz değilsin.Bu güzel bir şey.Bir de şöyle düşün eğer tüm bunları kafana takmasan vurdumduymaz biri olsan olayların daha kötüye gidebilme ihtimali var.

AimLeSS
03-11-2011, 23:12   |  #22  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

bilmiyom ne yapcamı. 

Hayat guzel ölmune yaşıyorsan eğer..
Hayat geçer , ömur biter olsada hep keder..
Şimdi kaldır başını geçmişe çek bir sunger..
Unutma ki HAYAT YAŞANMAYA DEĞER..
çok güzel söylemiş C.mete bende bu politikayla devam etcem galiba.

Son Düzenleme: AimLeSS ~ 03 Kasım 2011 23:13
Mertcan0725
03-11-2011, 23:20   |  #23  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

Bu arada imzanı kaydederken başka bir ayar mı yapıyosun.Bir türlü imzam gözükmüyorda

AimLeSS
03-11-2011, 23:31   |  #24  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

yorum atarken 
Profil imzamı mesaja ekle
yazan bi yer var oraya tıkla. ozaman gözüküyo

Mertcan0725
04-11-2011, 00:47   |  #25  
Mertcan0725 avatarı