Hepsiburada.com'da Birşeyler Oluyor...!

ScienceNET
16-07-2011, 23:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj

Hepsiburada.com mağdurları çığ gibi büyüyor. 25 Haziran'da almış olduğum baskülü göndermiyorlar. İptal edin diyorum etmiyorlar da. Soru soruyorum aynı cevabı kopyala/yapıştır ile tekrar yolluyorlar. Benzer sorunları sikayetvar.com dan da okuyabilirsiniz:

Uzun zamandır alışveriş yaptığım bu site, beni tamamen hayal kırıklığına uğrattı. Bir daha alışveriş yapacağımı hiç sanmıyorum...

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 16 Temmuz 2011 23:25
MrChromosty
16-07-2011, 23:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
536 mesaj

best fm şikayetim var bölümüne başvurun bence her gün 18 haberinde böyle bir köşe oluyor

MrChromosty
16-07-2011, 23:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
536 mesaj

http://www.bestfm.com.tr/news.aspx?NID=5269

adem-t
16-07-2011, 23:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Son zamanlarda yeni binaya taşındılar bence bundan dolayı sistem aksadı hiç böyle şeyler beklemezdim bence onlarda durumun farkındalar ve düzeltme çabası içindeler.:)

mburak12345
17-07-2011, 00:16   |  #5  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,242 mesaj

yüzü para görünce götleri kalktı hepsibu..rada.com

ScienceNET
17-07-2011, 00:33   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: MrChromosty  
best fm şikayetim var bölümüne başvurun bence her gün 18 haberinde böyle bir köşe
Teşekkürler. Gönderdim.

ScienceNET
17-07-2011, 00:44   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: Adem Totoş  
Son zamanlarda yeni binaya taşındılar bence bundan dolayı sistem aksadı hiç böyle şeyler beklemezdim bence onlarda durumun farkındalar ve düzeltme çabası içindeler.:)
Yeni binaya taşınmadan önce bütün bunlar hesaplanmış olması gerekirdi. Hiçkimse mağdur edilmemeliydi. Net bir cevap yok, olup biten hiçbir şey net değil. 6 günlük bir aksama olduğunu düşünelim, 6 Temmuz'dan sonraki 11 gün ne oluyor? Anlamış değilim. Açıkçası bu denli bir gecikmeyi hiçbir zaman yaşamamıştım. Ancak, bu durum pes dedirtti. Ya kesin bir tarih veya açıklama olsa ona göre konuşuruz. Ama yok, müşteri memnuniyeti SIFIR!

Ya firmadaki herkes 2 haftalık tatile mi çıktı da, herşey bu denli aksadı? 2 hafta "ürün tedarik sürecinde" bekletildi. Tedarik süreci 1-3 gün olarak verilmiş. Olmadı 1 hafta diyelim. Ayrıca, son 1 haftadır ürün "Çıkışa Hazır" da bekletiliyor. Ancak gönderilmiyor. Siparişi verdiğim 25 Haziran'dan 22 gün geçti ne olup bittiği hakkında net bir fikrim yok.

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 17 Temmuz 2011 00:45
cinar844
17-07-2011, 01:17   |  #8  
cinar844 avatarı
Yıllanmış Üye
625 mesaj

alışveriş yapmayı düşünüyordum ama artık yapmam...

iso173
17-07-2011, 12:29   |  #9  
Taze Üye
12 mesaj

ben iki gün önce sipariş verdim hepsiburadadan dün kargom geldi. belki sizin siparişinizde bir sorun olmuş olabilir.

ScienceNET
17-07-2011, 14:17   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: iso173  
ben iki gün önce sipariş verdim hepsiburadadan dün kargom geldi. belki sizin siparişinizde bir sorun olmuş olabilir.
Şu sayfaya girip okuyun şikayetleri;

Dediğim gibi, 2 hafta "ürün tedarik sürecinde" bekletildi. Tedarik süreci 1-3 gün olarak verilmiş. Olmadı 1 hafta diyelim. Ayrıca, son 1 haftadır ürün "Çıkışa Hazır" da bekletiliyor. Ancak gönderilmiyor. Neden? Daha ne kadar bekleyeceğim? Onlara göre sorun "çok fazla yığılma var" mış. Ya banane yığılmadan. Madem ihtiyaçlara cevap vermiyorsunuz, kapatın gitsin. Siparişi verdiğim 25 Haziran'dan 22 gün geçti ne olup bittiği hakkında net bir fikrim yok. Birkaç kişi değil bu sorunu yaşayan... Tam bir karınağrısı...

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 17 Temmuz 2011 14:18
Banned
17-07-2011, 22:38   |  #11  
Banlandı
558 mesaj

ben asus swich sipariş verdim tam 1 haftadır temin edilecek diyor ayyıldız team facebookta bunların sayfayı hacklediğinden beri bir anormal oldular. mallaştılar eskidende öyleydiler zati. adramiti sen bilirisin bu işleri nereye mail attın bizde atalım.

Mami4gs
17-07-2011, 23:19   |  #12  
Yıllanmış Üye
412 mesaj

bend e bi miğkrofon aldım hala göndermediler

ScienceNET
18-07-2011, 17:01   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
787 mesaj

Bugün bana şu cevabı gönderdiler:

"Çıkışa hazır ürünlerinizin kargoya teslimatının yapılması konusunda gereken çaba gösterilmektedir. Yaşanan yoğunluğun sizin siparişlerinizin gönderim süresini uzatmasındaki olumsuz etkisi bizi de üzmektedir. Bu yönde siparişinizin size en kısa sürede ulaştırılması konusunda gereken tüm aksiyonların alındığı yönünde kuşkunuz olmasın. Öncelikle amacımız siparişlerinizin size kısa sürelerde ulaşmasını sağlamak olup bu doğrultuda tüm lojistik departmanımız olağanüstü durum halinde çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

Size yaşatmış olduğumuz bu sorun sebebi ile tekrar özür dileriz.

Saygılarımla..
"

İnandırıcılığı olmayan bir açıklama... Benim siparişim gönderimi aksıyorsa, herkesin siparişleri en az 1 ay aksaması gerekir... 23 GÜN önce siparişini verdiğim ürün... Alan alıyor siparişini... Gerçekten çok ayıp...

Son Düzenleme: ScienceNET ~ 18 Temmuz 2011 17:02
ScienceNET
19-07-2011, 11:24   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
787 mesaj

Nihayet üst üste yolladığım mesajlardan sonra 24 GÜN önce verdiğim sipariş az önce kargoya verildi. Tam bir karın ağrısı. Daha önce böyle birşey ile karşılaşmamıştım açıkçası. LOL.

antoniiiii
20-07-2011, 22:04   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

Ben E72 aldım hepsiburadadan  ekranında ölü piksel çıktı geri yolladım yollamaz olaydım tam 22 gün oldu haber yok arkadaşlar neyapmalıyım nereye başvurmalıyım yardım edecek olan varmı bana.Artık savcılığa gidip bilgi alacam neyapmam konusunda.Buarada sakın hepsiburadadn bişi almayın sorun yaşarsanız nedemek istediğimi anlarsınız kendi paramla rezil olmak buymuş.

ScienceNET
20-07-2011, 23:25   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
787 mesaj
Alıntı: antoniiiii  
Ben E72 aldım hepsiburadadan  ekranında ölü piksel çıktı geri yolladım yollamaz olaydım tam 22 gün oldu haber yok arkadaşlar neyapmalıyım nereye başvurmalıyım yardım edecek olan varmı bana.Artık savcılığa gidip bilgi alacam neyapmam konusunda.Buarada sakın hepsiburadadn bişi almayın sorun yaşarsanız nedemek istediğimi anlarsınız kendi paramla rezil olmak buymuş.
Ne söylersen haklısın. Beklemekten başka çare yok gibi. Ancak olaya savcılığı dahil edersen durum nasıl bir hal alır bilmiyorum. Ancak, mesaj ile güzel bir fırça çek. Onlara mühlet ver az biraz zaman (1-2 gün gibi), eğer göndermezlerse, olayın savcılığa intikal edeceğini söyle. Bu konuda kararlı olduğunu söyle. Yok umursamazlar ise, sen bildiğin gibi yap. Sabredilecek gibi değil gerçekten. Saçmalık ötesi. Bir daha alışveriş yapacağımı hiç sanmıyorum. Olayların buraya kadar gelebileceğini bilmeleri gerekirdi. Gerçekten mağdur oldum. Şimdi kargo ile uğraşıyorum. Kargoya verildi deniliyor, bir yandan acilen kargoya verilecek deniliyor. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım. Nasıl bir yer ki orası, açıkçası çok merak ediyorum. 25 GÜN oldu, hala kargoda mı değil mi diye uğraşıyorum. Yaptıkları gerçekten çok ayıp birşey. Özrü olmaz bu gecikmenin. Hani deseler; çok yoğunuz, siparişiniz 10 gün sonra kesinlikle kargoya verilecek denilse, o kadar rahatsız olmazdım. Herşey muğlak. Hep oyalıyorlar....

ScienceNET
21-07-2011, 15:00   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
787 mesaj

"Ürünleriniz 19 Temmuz'da kargoya verildi" yazılıyordu ancak görüyorum ki 21 Temmuz saat 14:50'de, yani 10 dakika önce verilmiş. Şuan Yurtiçi Kargo'dan takip edebiliyorum. Doğrulandı. Allah'a şükürler olsun...