hepsiburada.com ne kadar güvenli ?

Kapalı Hesap (72089)
19-06-2010, 18:21   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
351 mesaj

arkadaşlar ben philips üyesiyim. phılipsden bana bir mail geldi bir mp3 playerda %40 indirim varmış. linke tıkladığımda hepsiburada.com satın alma sayfası çıktı.
şimdi ben kredi kartı bilgilerimi veriyim mi? site güvenlimidir? hayatımda hiç online alışveriş yapmadım :)

bybarut
19-06-2010, 18:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
938 mesaj

Güvenle alış veriş yapabilirsiniz hiçbir şekilde kredi kartı bilginiz ödeme sonrasında kaydedilmez o açıdan sorun olmaz ben sürekli kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım birkaç güvenilir siteden birisi de hepsiburada.com

Kapalı Hesap (163428)
19-06-2010, 18:34   |  #3  
Kapalı Hesap
14 mesaj

hepsiburada.com güvenli bir sitedir. Daha önce çok kez alışveriş yaptım. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Belki diğer alışveriş yapanlar kimi küçük sorunlarla karşılaşmışlardır, ama güvenlik konusunda şüphe etmeyin.

Ama şuna dikkat edin: Gelen mailin yönlendirdiği site üzerinden alışveriş yapmayın, bu siteye kişisel bilgilerinizi vermeyin. Çünkü link sizi hepsiburada.com'a yönlendiriyormuş gibi görünüp başka bir siteye yönlendirebilir. hepsiburada.com'a kendiniz girin, söz konusu ürünü bulun ve bu şekilde satın alın. Belki de size gönderilen mail gerçek değildir ve sizin kredi kartı bilgilerinizi çalmayı amaçlıyordur.

Kapalı Hesap (72089)
19-06-2010, 18:45   |  #4  
OP Kapalı Hesap
351 mesaj

yok gerçekten hepsiburada.com önceden öylesine üye olmuştum onla giriş yaptım . sahte site falan değil

şimdi baktımda "kapıda ödeme" seçeneği varmış. bu yolla ödeme yaparım kredi kartının limitinide dokunmadan :D

lordof433
19-06-2010, 18:54   |  #5  
lordof433 avatarı
Yeni Üye
20 mesaj

Gönül ahatlığıyla hepsiburada.com dan alışveriş yapabilirsin.ben çok uzun süredir o benzeri stelerden alışveriş yapıyorum herhangi bir sorunla karşlaşmadım.tunca.b nin belirttiği gibi doğrudan siteden giriş yapın yönlendirmelere dikkat..

scallywag
19-06-2010, 19:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
379 mesaj

1998 yılından beri hizmet veren bir site. Kimse kendi kuyusunu kazmaz merak etme. Eğer güvensiz bir site olsaydı 12 yıldan beri ayakta durmazdı gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsin ama kredi kart numaranı vs girerken klavyeden girmemeni tavsiye ederim ve adres çubuğunda adresin her zaman şu şekilde olduğuna dikkat et http://www.hepsiburada.com/  İyi alışverişler.<

nurbaki
21-06-2010, 10:11   |  #7  
Yeni Üye
34 mesaj

güvensiz bir site değil ama çürük yumurta çıkan ürünleride yok değil :)
ben olsam alışveriş yapmazdım

Forever79
28-08-2010, 13:28   |  #8  
Forever79 avatarı
Üye
89 mesaj
Alıntı: tunca.b  
hepsiburada.com güvenli bir sitedir. Daha önce çok kez alışveriş yaptım. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Belki diğer alışveriş yapanlar kimi küçük sorunlarla karşılaşmışlardır, ama güvenlik konusunda şüphe etmeyin.

Ama şuna dikkat edin: Gelen mailin yönlendirdiği site üzerinden alışveriş yapmayın, bu siteye kişisel bilgilerinizi vermeyin. Çünkü link sizi hepsiburada.com'a yönlendiriyormuş gibi görünüp başka bir siteye yönlendirebilir. hepsiburada.com'a kendiniz girin, söz konusu ürünü bulun ve bu şekilde satın alın. Belki de size gönderilen mail gerçek değildir ve sizin kredi kartı bilgilerinizi çalmayı amaçlıyordur.

Güvenilirmi diye sormayacağınız, Türkiyedeki en büyük online alışveriş sitesi hepsiburada.com dur.

Ama arkadaşımın uyarısını mutlaka dikkate alın. Çünkü çoğu şifre, kredi kart vb. çalma işleri böyle gerçekleşiyor.

Taner Selek
10-06-2016, 00:32   |  #9  
Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: Forever79  
Güvenilirmi diye sormayacağınız, Türkiyedeki en büyük online alışveriş sitesi hepsiburada.com dur.

Ama arkadaşımın uyarısını mutlaka dikkate alın. Çünkü çoğu şifre, kredi kart vb. çalma işleri böyle gerçekleşiyor.

Hepsiburada.com türkiyede güvenliğini sorgulamayacağınız tek alışveriş sitesidir diyebiliriz ama güven konusunda problem yaşarsanız ön ödemeli kart sistemlerinden faydalanabilirsiniz. önceden ukash kart vardı, sonra astropay çıktı, şuanda en en çok kullanılan paykasa satın alarak güvenli bir şekilde istedin siteden alışveriş yapabilirsin