Her koşulda çekim

CHIP Online
07-06-2013, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Pentax'ın yeni modeli, tatiliniz boyunca yanınızdan ayırmayacağınız bir yol arkadaşı olmaya aday!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/her-kosulda-cekim_40824.html

Kompakt, sağlam, fonksiyonel gövdesi ve yüksek kalitede görüntü üretimiyle dikkat çektiği iddia edilen Pentax K-5 II, K-5'in varisi olmak için tasarlanmış. K serisinin amiral gemisi modeli olarak K-5 II'nin, çeşitli çekim koşulları ve fotografik gereksinimleri karşılayabilmek için yeni geliştirilen, daha geniş pozlama alanında çalışan AF sensörü başta olmak üzere birçok gelişmiş fonksiyona ve kullanıcı dostu özelliğe sahip olduğu belirtiliyor.


K-5 II, yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyete sahip SAFOX X AF modülüne sahip. Işığın zayıf olduğu durumlarda muhteşem performans sergilediği iddia edilen yüksek hassasiyetli AF sensörü sayesinde yeni modül, geniş bir pozlama alanında çalışan AF (-3 EV +18 EV arası) sunuyor. SAFOX X, F5.6'ya ek olarak F2.8 seviyesine dayanan ışık akısında çalışabiliyor. Bu, çok hızlı objektifler kullanırken AF doğruluğunu ciddi miktarda arttırıyor. Güncellenmiş bir AF algoritmasıyla birlikte, önceden belirlenmiş noktadan uzaklaşsa bile komşu odaklama sensörlerinin topladığı uzaklık verilerini değerlendirerek nesneyi otomatik olarak izleyen seçili alan genişletme fonksiyonu gibi kullanışlı özellikleri de içeren olağanüstü bir AF performansı sunduğu belirtiliyor.


K-5 II, yaklaşık 921.000 noktalı, 3.0 inç geniş ve hava boşluksuz LCD ekran ile donatılmış. LCD ekran ve (anti-parlama filmi ile kaplı) ön cam panel arasında kalan benzersiz reçine tabaka, ışığın yansımasını ve dağılmasını önleyerek hayalet görüntülerin oluşmasını engelliyor ve parlaklık kaybını büyük ölçüde azaltıyor. Sertleştirilmiş camın yapılan ön panel, çizilmelere ve aşınmaya karşı dayanıklı olduğu da ekleniyor.


Tüm Konu: Her koşulda çekim

Kaynak: www.chip.com.tr