Herkes Katılsın..!

okinkurt
23-03-2012, 15:00   |  #126  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

İş gene yarısa döndü yaff :D ehi

Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 15:37   |  #127  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: okinkurt  
İş gene yarısa döndü yaff :D
Napalım bir türlü detroidi in ses kartından piyasada bulamadık.

ccc KINAŞLI ccc
23-03-2012, 18:42   |  #128  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,653 mesaj

YamYam abim masaüstündeki oyunlarda iyiimş hani :D

Anaaa şimdi olmadı bak MR_YAMYAM abim meğerse avast free antivirüs kullanıyormuş olmadı şimdi oynadığın NFS Porsche oyunuda biraz eskidi ama idare eder

Speccy
Defragger
Nero 10 
CCleanner
filan yazıyor idare edr programlar
============
Aaaaaaa... pardon ben yanlış yere bakıyormuşum meğersem senin göstermek istediğin equlayzer imiş :D

okinkurt
23-03-2012, 18:54   |  #129  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

SETLERs de var olmasa sasardım zaten yamyam abi hep setlers diyip duriyir güzel oyundur emme bu arada o program tam kaplamıyor ekranı sanırım senin dedigin gibi simgeleri gözümüze sokma durumu yok yamyam abi yapmas öle şey :D avast da güzel programdır nesini beğenmiyom anlamadım neyse :D ha yamyam abi 9800gt var zamanı gecmeden biraz üst düzey oyunlar kur yaff günah kart a az oyun yüzü görsün sırf setlers ile omaz :D.

Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 19:23   |  #130  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

Çok fazla oyun oynamadığım için gerek duymuyorum okinciğim. Tek merakım settlers ve bilindik mahjong.
Aslında elimde 100 e yakın oyun var hepsi de orijinal ama beğenmiyorum hiçbirisini.

Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 19:30   |  #131  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: ccc KINAŞLI ccc  
YamYam abim masaüstündeki oyunlarda iyiimş hani :D

Anaaa şimdi olmadı bak MR_YAMYAM abim meğerse avast free antivirüs kullanıyormuş olmadı şimdi oynadığın NFS Porsche oyunuda biraz eskidi ama idare eder

Speccy
Defragger
Nero 10 
CCleanner
filan yazıyor idare edr programlar
============
Aaaaaaa... pardon ben yanlış yere bakıyormuşum meğersem senin göstermek istediğin equlayzer imiş :

Senin gördüklerin çerez.
Bir bilgisayarda gerçekten iş yapan programlar gizlidir.
Aha bak sana bi design programıyla yapılmış bir satranç oyunu ve test çalıştırması.
[URL=http://img638.imageshack.us/i/chesq.png/][/URL]

okinkurt
23-03-2012, 19:32   |  #132  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Abi bendede oyunlar bol korsan olaraktan ama 9800gt amca cok üzüyo beni ya anlasamıyoz derdi yok tasası yok sacma sapan oyunlarda kasıyo cok cektirdi bana cookkk ekonomi model 550 mhz- 1350 mhz 2006 nın oyunu kasarmı dimi cok manyak kart abi crysis 2 y high detay acıyo salak bi oyunda kasabiliyo bana garezi var kesin :D 2D/3D        Grafik İşlemci (GPU): 550 MHz, Shader: 1375 MHz, Bellek: 800 MHz sana yollıyamda bi dayak at suna abi kafasına kafasına :D .

Son Düzenleme: okinkurt ~ 23 Mart 2012 19:35
LENO7
23-03-2012, 19:34   |  #133  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj
Alıntı: Mr_YAMYAM  
Senin gördüklerin çerez.
Bir bilgisayarda gerçekten iş yapan programlar gizlidir.
Aha bak sana bi design programıyla yapılmış bir satranç oyunu ve test çalıştırması.
[url=http://img638.imageshack.us/i/chesq.png/][/url]

LENO7
23-03-2012, 19:39   |  #134  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
Abi bendede oyunlar bol korsan olaraktan ama 9800gt amca cok üzüyo beni ya anlasamıyoz derdi yok tasası yok sacma sapan oyunlarda kasıyo cok cektirdi bana cookkk ekonomi model 550 mhz- 1350 mhz 2006 nın oyunu kasarmı dimi cok manyak kart abi crysis 2 y high detay acıyo salak bi oyunda kasabiliyo bana garezi var kesin :D 2D/3D        Grafik İşlemci (GPU): 550 MHz, Shader: 1375 MHz, Bellek: 800 MHz sana yollıyamda bi dayak at suna abi kafasına kafasına :D .
katılıyorum..eski bilgisayarımda 10MB'lik oyun indirmiştim açtım kastığı için oynayamadım..NFS Shift oyununu indirdim high ayarlarda kasmadan oynamıştım..

Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 19:46   |  #135  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Ekran kartının kabahati yok. Seni pataklamak lazım.
Eski oyunların kasmaması için uygun patch leri yüklemeli ve uyumuluk modunu ayarlamalısın.
Kendimden biliyom. Orijinal settlers 4 oyunum win 98 de barut gibi çalışıyodu. XP de o kadar yırtındım ya kilitleniyo ya da anormal oynuyodu. Sonunda resmi sitesinden eklentilerini indirince cenıfır olmuştu.

Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 19:50   |  #136  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

Bilgisayarı MAT ettim.
[URL=http://img705.imageshack.us/i/matro.png/][/URL]

okinkurt
23-03-2012, 19:52   |  #137  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Vallah kabahatim yohtur abi patch mattch bırakmıyom etrafta 15 kb net var ona ragmen ne gerekiyosa denemisimdir ama genel bi performans sorunu yasıyorum kart ısınmıyo bile ama oyunlar cortlatıyo valla ne kadar arastırdım vs bi oyunda yapsa haklısın beni pataklayın ama 5-6 tane oyun var böle :S bu arada setlers 5 i xp de cok rahat oynadım dedigim gibi maynak pc :D hic bişey bilmesemde oyundan anlarım cook oyun bitirdim övünmek gibi oluy ama k.kalmayın örnek mesela hitman bllood maney diye bir oyun 25 fpsl erde dolanıyor ates edince oyun geberiyo hicte bişey istemiyen bi oyun oblivion mesela sehir ici 25 fps - skyrim sehir ici 15 fps skyrim ki yeni cıktı millet aynı kartla high ta oynuyo bende kırıyo belini ne iştir anlamadım pofff... nese bunada şükür idare edecez garik..

Son Düzenleme: okinkurt ~ 23 Mart 2012 20:00
Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 19:54   |  #138  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

[URL=http://img3.imageshack.us/i/memq.png/][/URL]

Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 19:58   |  #139  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Vallah kabahatim yohtur abi patch mattch bırakmıyom etrafta 15 kb net var ona ragmen ne gerekiyosa denemisimdir ama genel bi performans sorunu yasıyorum kart ısınmıyo bile ama oyunlar cortlatıyo valla ne kadar arastırdım vs bi oyunda yapsa haklısın beni pataklayın ama 5-6 tane oyun var böle :S bu arada setlers 5 i xp de cok rahat oynadım dedigim gibi maynak pc :D hic bişey bilmesemde oyundan anlarım cook oyun bitirdim övünmek gibi oluy ama k.kalmayın örnek mesela hitman bllood maney diye bir oyun 25 fpsl erde dolanıyor ates edince oyun geberiyo hicte bişey istemiyen bi oyun oblivion mesela sehir ici 25 fps - skyrim sehir ici 15 fps skyrim ki yeni cıktı millet aynı kartla high ta oynuyo bende kırıyo belini ne iştir anlamadım pofff...
Uyumluluk modunu uydurdun mu.
[URL=http://img851.imageshack.us/i/s4uyu.png/][/URL]

okinkurt
23-03-2012, 20:07   |  #140  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Herseyi denedim kasmalarda düzelme yok o tarz bi sorun olsa her türlü kasar böle kalabalık yerlerde vs ates parlamalarda kasıyo gökyüzüne bakarsan no problem dün bi oyunk urmusum vampire blood diye 2004 ün bi oyunu arkadas önerdiydi oyunun bası iyidi böle deniz kenarı samatalı yere bi geldim oyşş fps 19 larda geziyir arkadasta hd 4850 var biraz daha iyi kart her haltı fulliyip acıyo ne var ne yok biz süriniyiz oyunlar kartı zorlucak düzeyde olsa gam yemicem haa en babası 512 kart istiyir daha kötü hızlarda olan driveriydi uyumluluk ayarıydı xp siydi 7 siydi dene babam dene ama kartın oyun secme sorununu gideremedimm syeni toplıycam yaza gtx 560 ti hawkı bişey bıktım bundan yaff i pentium dual core 2.70 e5400- 3gb ddr2 ram var darboğaz olacka bi işlemci degil en temizi yeni sistem şart oldu .

Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 20:16   |  #141  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

Temiz bilgisayar alsan da kirlenir.
Sürücüleri nerden kurdun.
Hankı sürücüleri kurdun.
Niye kurdun.
Hangi sırayla kurdun.
Hankı işletme sistemini nasıl kurdun.
Oyunu nasıl kurdun. Niye kurdun. Kurarken kuruttun mu ))))
Yani bi çok ıvırı var..
Bir çok arkadaş eski bilgisayarına yeni işletim sistemi kuruyo. Sürücüleri nasıl olsa tanıyo diye sürücü bilem kurmuyo. Soona da diyo ki kasıyo

okinkurt
23-03-2012, 20:25   |  #142  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

oyysss bana ha ben kirletmemmmm 12 senedir oyunda fink atayim durmadan :D

windows 7 ultimate 32 bit 
ekran akrtı driverini resmi siteden indirdim 3-4 driver denemisimdir cıktımı denedim hep nvida.com dan 
anakart vs hepicini kurdum 7 dir bu bizi kapıdan alır sorgusuz sualsiz diyip atlamadım hatta pc deik driverleri tarıyan sitelerde baktım bütün hepici tam idi oyun kurma isine girmiyom hic directx kurulu oyunların incirigini cincirigini arastırdım patch kurdum kısacası bi dıcımı yırtmadıgım kaldı :D diyelimki 7 kaynaklı xp dede denedim gameboster turbo bost sayemmi daha denemedigim bişi kalmadu pc ye kafa atmayı denemedim ama :D ısılara bahtım ısınıyomu bu alet acep diyo oda yoh ee daha ne yapam ben sayın hakim :D bosıycam bu kartı :D..

LENO7
23-03-2012, 20:35   |  #143  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Arkadaşlar ekran kartları hakkında bir sorum var...Nvidia ekran kartlarının en son çıkan modellerini nerden öğrenirim...AMD Readon ekran kartları HD6850-HD6950 diye gidiyor bunların en son çıkan modellerini bu sayede anlaşılıyor...Fakat şu Nvidia'da Geforce GTX 560 Ti - ENGTX 560Ti gibi modeller var..peki bunların en son modelleri nerden anlaşılır...

okinkurt
23-03-2012, 20:40   |  #144  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

nvidia gtx 590 var ama şimcik 600 serisi cıkacak googleye yaz cıkar o yazdıgın modeller arasında cok fark yok cıkıs zamanlarında sadece bazıları daha hızlı veya soğutması iyi oluyor 560 nın degisik sekilleri yani bilmem anlata bildimmi 560-570-580 vs mesela 580 lerinde degisik modelleri vardır matrix gibi ama yakın zamanda cıkmıstır yani biri önce digeri üst mdel sonra degil güncelliyim bişyi atladım da :D http://www.vatanbilgisayar.com/E ... .aspx?L2=OEMVGA&qs=|33=2&prcmin=500&prcmax=999 burdan gtx 560 lara bakabilrsin degisik firlamar yapmıs asus -msi-zotac vs mesela msi tw 3 hawk cıkartmıs zotactan daha üstün durumda hızları vs asus un sogutması degil üst model degell daha iyi bilen arkadaslar daha cıklayıcı anlatabilür hızları sogutması vs degisiyir.

Son Düzenleme: okinkurt ~ 23 Mart 2012 20:51
LENO7
23-03-2012, 21:57   |  #145  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Peki bir şey daha..bunu başka yerde sölemiştim ama tam olarak anlamadığım için burda yine söylüyorum..
Bir hoparlör alıcam..Bu hoparlörün hangi özelliklerine bakmalıyım..subwwofer kaç watt RMS ve diğerleri kaç watt RMS olması iyi olur..paramın hakkını verecek bir hoparlör...
mesela 15-20 metrekarelik bir odada sesi yüksek kalitede bozuk olmadan iletmesi için kaç watt'lık hoparlörlere bakmalıyım.bass sesleri çok seviyorum..benim için fiyat çok önemli..mesela aşağıda verdiğim özellikler benim istediğim kalitede ses verebilecek mi..

75 Wat RMS, Uydular: 48 Wat RMS (2 x 8 W ön, 16 W orta, 2 x 8 W arka), Subwoofer: 27 Wat RMS.

45 Hz–20 kHz.

sitesi..

yani hoparlörlerin sesini yüksek açan kullanıcılardan değilim..benim istediğim sadece kalite...ve paramın hakkını verebilecek bir hoparlör..

eğer bu yetmezse yetecek özellikleri olan bir hoparlörün linkini verirseniz ve beni dahada bilgilendirirseniz sevinirim..teşekkürler..

Son Düzenleme: LENO7 ~ 23 Mart 2012 22:01
Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 22:01   |  #146  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
oyysss bana ha ben kirletmemmmm 12 senedir oyunda fink atayim durmadan :D

windows 7 ultimate 32 bit 
ekran akrtı driverini resmi siteden indirdim 3-4 driver denemisimdir cıktımı denedim hep nvida.com dan 
anakart vs hepicini kurdum 7 dir bu bizi kapıdan alır sorgusuz sualsiz diyip atlamadım hatta pc deik driverleri tarıyan sitelerde baktım bütün hepici tam idi oyun kurma isine girmiyom hic directx kurulu oyunların incirigini cincirigini arastırdım patch kurdum kısacası bi dıcımı yırtmadıgım kaldı :D diyelimki 7 kaynaklı xp dede denedim gameboster turbo bost sayemmi daha denemedigim bişi kalmadu pc ye kafa atmayı denemedim ama :D ısılara bahtım ısınıyomu bu alet acep diyo oda yoh ee daha ne yapam ben sayın hakim :D bosıycam bu kartı :D..

Burda çuvallamışsın bilem.
1 Tüm sürücüler orijinal cd ile kurulmalıdır. Ancak güncelleme gerekirse resmi sitesine girilir.
2 Oyunlar sadece grafik değildir. SES video da içerirler.
3 Oyunlar için gerekli ses ve video kodeklerin direct-x paketinde bulunmayabilir. Bunları haricen yüklemelisin ve de eskiye yönelik tüm özellikleri taşımalıdır.
Adam bi oyun oynuyo ses seçeneklerini 3D Dolby digital yapıyo ama bilgisayarında bu kodec yok. Sistem otomatik olarak AC3 formatı olarak görüyo ama akış değeri tam tutmadığı için frame kaymaları oluyo. Soona da bana gelip dert yanıyo AAABİ ya bilgisayarım canafar gibi ama kasıyo.. Diyo hanzo.
Al bak..
[URL=http://img267.imageshack.us/i/codecj.png/][/URL]

okinkurt
23-03-2012, 22:04   |  #147  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Hoperlör leri cok arastırdıgımı söliyemem cok bildigim bi konu degil bunun icin ayrı bir konu acmanı öneririm linktekiler güzel ama bana göre pahallı ben creative 2+1 aldım 60 tl ye bana yetiyo kaliteli ses ama cok güclü degil ama iyi calıyor  180 tl cok bas felan sevmiyosan yüksek bi rakkam bence ama bi link veremiycem dedigim gibi arastırmadım hic diger arkadaslar yardımcı olur konu acar isen ama 200 küsür vermek gereksiz bence tek söliyebilecegim bu şahsen....

Kapalı Hesap (154666)
23-03-2012, 22:15   |  #148  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: LENO7  
Peki bir şey daha..bunu başka yerde sölemiştim ama tam olarak anlamadığım için burda yine söylüyorum..
Bir hoparlör alıcam..Bu hoparlörün hangi özelliklerine bakmalıyım..subwwofer kaç watt RMS ve diğerleri kaç watt RMS olması iyi olur..paramın hakkını verecek bir hoparlör...
mesela 15-20 metrekarelik bir odada sesi yüksek kalitede bozuk olmadan iletmesi için kaç watt'lık hoparlörlere bakmalıyım.bass sesleri çok seviyorum..benim için fiyat çok önemli..mesela aşağıda verdiğim özellikler benim istediğim kalitede ses verebilecek mi..

75 Wat RMS, Uydular: 48 Wat RMS (2 x 8 W ön, 16 W orta, 2 x 8 W arka), Subwoofer: 27 Wat RMS.

45 Hz–20 kHz.

sitesi..

yani hoparlörlerin sesini yüksek açan kullanıcılardan değilim..benim istediğim sadece kalite...ve paramın hakkını verebilecek bir hoparlör..

eğer bu yetmezse yetecek özellikleri olan bir hoparlörün linkini verirseniz ve beni dahada bilgilendirirseniz sevinirim..teşekkürler..

Burda da sen çuvallamışsın adamım.
Açmış olduğun başlıkta anlatmıştım.
1 Herşey watt değildir.
2 Logitek mogitek falan filan çoğu hikayedir. Bilgisayarda ses çıksın yeter mantığı ile üretilmişlerdir.
3 Ses frekans konusunda az da olsa bilgin olmadan seçme şansın olmaz. daima önerilerle gider ve yanılırsın.
4 Öyle senin istediğin gibi sesi bozmasın iyi kalite her sesi versin demek bile birkaç bin doları gözden çıkartmak demektir.
Al sana sesi bozmayacak ve çok kaliteli bas ve tiz verebilecek uygun iki sistem.

yunus07
23-03-2012, 22:18   |  #149  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj
Alıntı: LENO7  
Şimdi herkes kullandığı hoparlörün özelliklerini yazsın..kaç watt kaç RMS..ve subwwofer Kaç RMS..Birde Bass müzik ve filmleri nasıl dinliyorsunuz yani Bass sesi kaliteli mi..?
Hoparlörlerle ilgili bilmem gereken bazı şeyleri öğrenmek istiyorum onun için herkes yazsın.Teşekkürler..
Hoparlorlerin kablolarına seri olarak beyaz bi led bağla çok güzel oluyor.
Müziğin şiddetine göre ışık :D

okinkurt
23-03-2012, 22:37   |  #150  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Şu hanzo lafını üstüme alındım birass banada dokanıyo ucu :D saka saka :D :( driver i kartın cd sindende denedim daha sonra güncelledim sürekli oyunların kendi istedikleri directx leride denedimm codec lerde var yani programsal vs sıkıntı yok öle biş iolsa oyun her noktada kasar bende kalabalık nası diyim samatanın koptugu yerlerde oluyo bu fps inmeleri ki her haltı denedim cuvallamadıgımı düşiniyim xp dede 7 dede kasmalar aynı kart ekonomik model psu baglantısi yohtur psu 350 wat zaten cok iyi degil öle olsa o.c yapıcam biras sorun driverlar degil abimm ben ses ayarlarını karıstırmiyim zati yapılabilecek her işi yapmışam ama oyun sorununda bi gelişme olmiyi haa kartın hakkını yemiyim bazı oyunlarda iyi crysis 2 1204 high 60 fps de oynadım ama bazı oyunlar olmuyo mesela falout3 - skyrim - oblivion bu 3 oyun aynı grafik motorunu kullanıyor 3 üda kastı ilginctir bazılar terso geliyor işlemcimi savsaklıyo anamadım vallah..