herkese merhaba

ikavakli
08-08-2007, 11:50   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

arkadaşlar bilmiyorum konuyu doğru yerde mi açtım ama bundan önemlisi şöyle bir sorunum var; xp kullanıyorum ve başlat menüsünde "ÇALIŞTIR" yok.peki ben komut vermek istersem nerden ulaşabilirim bu çalıştır'a.Örneğin internet giriş sayfası donmuş,problemi giderip giriş sayfamı değiştirmek için "kayıt defteri"ne ulaşmak için ya da diğer bildiğim bir yol olan "gpedit.msc" ye çalıştır olmadan nasıl ulaşacağım.ne yapmalıyım?

Borga-x
08-08-2007, 12:02   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Win+R tuş kombinasoyununu dene. Eğer bu çalışmıyorsa ya virus vardır yada sisteminde onarılması gereken dosyalar.
1.Çözüm için Kaspersky internet security kur, güncelle ve tarattır.Yanına Adaware ve Webroot spysweeper programların kur guncelle ve guvenlı kıpte tarama yap.
2.Çözüm için Xp CD'sini surucune koy ve restart ederek sistem kurar gibi CD'nin ön yükleme yapmasına ızın ver.Orda sana sıfırdan kurayım yoksa onarayımmı dıye sorar.Onar dıyerek sıstemını onarmalısın.Yanlız bunu yaparken özel dosyaların varsa bır yedegını almanı öneririm.

benersince
08-08-2007, 12:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

pcni anti virüs programı ile tarat sorun düzelmasse xp ni oner sorun büyük olasılıkla çözülecektir nasıl onarım yapacagını borga anlatmış zaten

silenceandsilence
08-08-2007, 13:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

başlat menüsü sağ tıkla özellikler de açılan pencerede hangisini kullanıyorsan modern veya klasik özelleştir de gelen pencerede çalıştırın yanındaki boş alana tıkla "çalıştır" başlat menüsüne eklenir eklenmiyorsa sorun borga-x nin dediği gibi virüs veya trojandır ekleyemediysen ctrl+alt+delete görev yöneticisinde yeni görev butonu "çalıştır"ın görev yöneticisindeki görünümüdür

Erdi_-
08-08-2007, 14:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
123 mesaj

başlat menusunu sağ tıkla - özellikler de sonra yukarıdan tekrar başlat menusunu seç , sonra özelleştir - gelişmiş ordan başlat menusu ogelerınden çalıştır komutunu işaretle,gozukecektır :)