hhd donanımı kaldır diyor

ulusoyal35
09-01-2007, 10:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaslar kendime yeni bir sistem kurdum. HDD' yi formatladım böldüm. Xp yükledikten sonra sağ tarafta donanımı güvenle kaldır seçeneği çıktı. AMa bu seçenekteki bahsedilen donanım benim hard disk. HArd diskim İde degil. Bunun sebebi siz ce ne olabilir. Ayrıca yuklediten sonra anakartın sürücülerini de yuklemistim. Acaba sistemi yeniden kurup ses ve vga sürücüleri dışındakileri yüklemesem bu hatadan kurtulabilirmiyim. Tesekkurler.

cell-o
09-01-2007, 11:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

ide değilse sata harddisk olduğu için birde anakartın içinde sata harddisk için windows driver vardır.

kolay gelsin.

ulusoyal35
09-01-2007, 14:15   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

oncelikle cevap icin tesekkur. Benim merak ettigim eger bu olay anakartla verilen driver cd si yuzunden oluyorsa.Ben onu yuklemeden herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım. Donanımı güvenle kaldır diyor. Ve sonra aygıtı actıgımda ana aygıt hard disk ve partisyonlara ayırdıgım bölümler cıkıyor c d e f gibi.Sanırım gerceği eve gidince ogrenicem. Şu mesai bi bitsin:). Cevap icin de ayrıca tekrar saol.İyi calısmalar.

egemengiga
09-01-2007, 15:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

tahminim anakartin nforce 4 chipset. orjinal surucu cd sinden yuklemis oldugun IDE SW ve SATA suruculerini kaldir. sadece chipset suruculerini ve ses suruculerini kur. kesin duzelir!

root1907
09-01-2007, 15:54   |  #5  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

chipset cd den direk kurulum yaptığın zaman bilgisayarındaki tüm donanımları arar ve yükler barışısız yüklemeride ekranın sağında bassettiği gibi gösterir eğer egemengiga arkadaşın dediği işlemde başarılı olmazsa yüklediğin tüm donanımları kaldır ve bilgisayarım üzerine sağ tıkla özellikler den aygıt yöneticisi kısmına gir ve orada yüklenmeyen donanımlar zaten başında sarı renk soru işareti olucaktır tek tek üzerlerine tıkla ve cd den driver yolunu bul öğle yüklemeyi dene büyük ihtimalle hardiski yüklemeye çalışmıcak ve otomatikmen hardisk xp bulduğu gibi sorunsuz çalışıcaktır sende sağ taraftakı sinyaldan kurtulmuş olursun.kolay gelsin.