HİÇBİR DOSYA GÖRÜNMÜYOR

HPQ-User
28-08-2007, 13:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mitenka sormuş:
bitdefender 8 professional plus virüs programı kullanıyorum.programda giren dosya kontrolünü tara kısmı devre dışı bırakılmış.ettkinleştirip virüs taradıktan sonra trojen virüsler silindi ama dosyalar olmasına rağmen dosyaları göremiyorum.( c diskide kullanılan alan 10 gb olmasına rağmen diskin içi boş görünüyor.) wd marka harici harddisk kullanıyorum aynı sorun onun içinde de var.hiçbir klasörü göremiyorum. irfanwiew resim programında tüm dosyalar görünüyor ve açılabiliyor. ayrıca bilgisayar açılışta service.exe bulanamadı sorunu veriyor. bütün programlar düzgün çalışıyor.master yapıyorum bir yıllık dökümanlarım gitmesi çok kötü olacak. lütfen yardım edin.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Msi s-420 model dizüstü bilgisayar, 1.60 Ghz core duo, 1024 ram, ati x2oo uma paylaşımlı max 256 mb ekran kartı, xp pro sp2 işletim sistemi,

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET CLR 1.1.4322)

blackhawkmilan31
28-08-2007, 13:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

Aynı sorunun bir benzeri arkadaşıma olmuştu.Sistem Geri Yükleme yapmasını önermiştim ve düzelmişti.Sende bir dene denemekten zarar gelmez;

Başlat-Tüm Programlar-Donatılar-Sistem Araçları-Sistem Geri Yükleme basınca sorunun başladığı tarihten bir ileri zamana almayı dene.

Borga-x
28-08-2007, 13:31   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

sistem geri yukleme yapacaksan güvenli kipte yapmanı öneririm ve c surucusunde ozel dosyaların olmasın.Son zamanlarda kaydettıgnı dosyalarda gıder yoksa. Hangı tarıhe gerı alacaksan o zamandan sonra kaydettıklerınde gıder.

Benım önerim Bitdefenderi silmen olacaktır.Yedek aldıktan sonra Tekrar bıtdefender veya Kaspersky Internet sec. kur guncelle ve haftada bır kez sıstemını duzenlı tara...

mitenka
28-08-2007, 13:54   |  #4  
Üye
57 mesaj

merhaba Borga-x yardımın için teşekkürler. bitdefender 8 i sildim. internet security v10 u kurdum güncelledikten sonra diskleri taradım. birsürü "Trojan.Delf.AAm" buldu. bazılarını silemedi. sistem geri yükleme yaptım dosyalar geri geldi ancak virüslü olduğu için bitdefender tekrar dosyaları sildi (dosya yolunu diyelim. diskler, c:10 gb, d:1 gb ,f:10 gb, g:45 gb, h:50 gb eskisi gibi dolu görünüyor.) yine irfanwiewle dosyalar açılabiliyor ama sorun devam ediyor.disklerin içi boş görünüyor.

blackhawkmilan31 yardımın için teşekkürler. sorunu çözemedim ama hala.

blackhawkmilan31
28-08-2007, 13:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,472 mesaj

XP CD'si ile onar.

Borga-x
28-08-2007, 13:59   |  #6  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Onarma bir işe yaramazsa ,Sistem geri yükleme yaptıktan bitdefenderi sil ve sana önerdiğim AV.kur. www.kaspersky.com.tr adresinden indirebilirsin. Adaware ve webrootSpy sweeper programlarını kur guncelle ve guvenlı kıpte tarama yaptırt yanlız bu işi guvenlı kıpte yapman için ısrar edıyorum.

Bu arada onarma işlemi için XP kurar gıbı surucune XP CD'sını koy ve yonergelerı ızle sana sıfırdanmı kurayım yoksa Onarayımmı dıye sorar onar dedıgınde cd işini yapar.

Son Düzenleme: Borga-x ~ 28 Ağustos 2007 14:02
mitenka
28-08-2007, 14:01   |  #7  
Üye
57 mesaj

onarımı nasıl yapabilirim. açıklar mısın?

Borga-x
28-08-2007, 14:03   |  #8  
İlk Maestro
11,767 mesaj

yukarıda yazdım..

mitenka
28-08-2007, 16:45   |  #9  
Üye
57 mesaj

merhaba tekrar sağol yardımın için Borga-x. geri yükleme yaptım dedğin güvenli modda açtım olmadı. xp cd sinden onar (R) butonundan sonra windows yeri istedi oraya  "1" komutu yazdım yönetici şifresi istedi.onarımdan çıktım onaramadım. kasper internet security v6 yı kurdum onla tarıyorum şuan. sabaha kadar sürecek gibi. virüsler hala duruyor. dosyalar yine görünmeyecek gibi. bunun başka yolu yok mu?

Borga-x
28-08-2007, 16:51   |  #10  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Başka bır sısteme bağlayıp HDD slave olarak gösterip bılgılerını kurtardıktan sonra kendı HDD kendı makınana bağlar formatı basarsın. Yapacagın en uygun sey ne yazıkki bu olacaktır. Bundan sonra da Kaspersky kurup sureklı gıncellemelerını kontrol edıp herhafta sıstemını taraman olacaktır. Ad aware ve Webroot spy sweeper programları da gayet iyiler Trojanda savaşmada. 3 prog kur ve keyfıne bak..Kasper, webroot, ad aware

mitenka
29-08-2007, 13:08   |  #11  
Üye
57 mesaj

yardımlar için teşekkürler. kaspersky virüsleri temizledi. getdataback programını kurdum. görünmeyen dosyaları kurtardım. yinede format atmam gerekecek. service.exe ve bazen drwatson sorunu çıkıyor.

ak.met
26-08-2009, 22:16   |  #12  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Mrb arkadaşlar.
Bende de buna benzer bi sorun bu gün oluştu. 1 tb lık wd hdd kullanıyorum. Bu gün pc deki nod32 antivürüsü kaldırdım. Yeni sürümünü yükledim. Bilgisayar açıldığı gibi bi sistem dosyasını sildi. Ondan sonra pc deki dosyalarım görünmedi. Ana hdd deki dosyalar gözüküyor ama harici hdd ve sata bağlantısından bağladığım hdd deki dosyalarım gözükmüyor. Dosyalarıma adres çubuğuna dosya isimlerini yazarak ulaşabiliyorum. Daha önce böyle bir sorun olduğunda cmd den attrib -h -r -s /s /d *.* yazıp sorunu çözüyordum. Ama artık bu da işlemiyor. sistemi de geri yükledim. Yine aynı. Pc de muhasebe kayıtlarını tuttuğum için formatta atamıyorum. Harici hdd yi başka pc de denedim ama yine fayda yoq. Bi yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden tşkler.