hijack adındaki virüsü yazılımdan atamıyorum

voltaren
14-09-2009, 21:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

arkadaşlar hijack adındaki bir virüs kayıt düzenlice defterime girerek hkey user adında bir programın içinde yer alıyor ve bu program bilgisayar güncelleşmesini sağlıyor fakat ben bu virüsü bir türlü silemediğimden bilgisayarımı güncelleştiremiyorum bana acil yardım edermisiniz her yolu denedim ama olmuyor !!!!!!!!!!!!! :(

Son Düzenleme: voltaren ~ 14 Eylül 2009 21:55
PC.Kopat
14-09-2009, 22:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

her yolu denediysen tek çözüm olarak format kalır. hijack this de işe yaramadıysa ve antivirüsler de bulamadıysa...

Mustafa Deniz
14-09-2009, 22:51   |  #3  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj
Alıntı: voltaren  
arkadaşlar hijack adındaki bir virüs kayıt düzenlice defterime girerek hkey user adında bir programın içinde yer alıyor ve bu program bilgisayar güncelleşmesini sağlıyor fakat ben bu virüsü bir türlü silemediğimden bilgisayarımı güncelleştiremiyorum bana acil yardım edermisiniz her yolu denedim ama olmuyor !!!!!!!!!!!!! :(
Güncel ve kaliteli antivirüs ile güvenli modda tarama yapınız. sorun giderilmezse Malwarebytes ile temizlemeyi deneyiniz.
Eğer Kayıt defterinin sadece Hkey_Current_user bölümünde virüsü çalıştıran anahtar var diyorsanız diğer bölümlerde sorun yok diyorsanız bu problemin çözümü çok kolaydır.
Tek yapmanız gereken Denetim masasından yeni Hesap oluşturun, oturumu kapatın yeni hesaba girip eskisini siliniz.
Not: Documents And Settings\All User\Aplication Data dizini virüslü ise yada Regeditdeki HKCU harici diğer bölümlerde virüsü aktif eden anahtar varsa yukarıdaki işlem işe yaramayacaktır.

voltaren
15-09-2009, 15:22   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

dediğin gibi malwarebytes anti virüsü yükledim ve sonuç olarak hkey user adında bir virüs buldu karantinaya aldım ama silemiyorum benim onu silmemi sağlıcak bi program var mı peki?
çünkü yeni hesap açmak pek işe yaramaz diye zannediyorum:(

Mustafa Deniz
15-09-2009, 22:19   |  #5  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

başlat çalıştıra services.msc yazıp virüse ait hizmeti çift tıklayıp devre dışı bırakın ve durdurun. Gerisini antivirüsünüz halldecektir.
Alternatif olarak:
Hijackthis programı ile de başlangıçtan virüsü kaldırabilirsiniz.
Eğer iyi derecede sistem dosyaları hakkında bilginiz varsa Autoruns isimli programı öneririm, bu program ile sistemde çalışan tüm dosyaları ve onları aktifleştiren regedit anahtarı yolunu görebilirsiniz.
Çalışan dosyaların üretici ismine bakarakda vhangisini virüs olduğunu anlayabilirsiniz.
Unutmayınki her iki yazılımda risklidir bilginiz yoksa kullanmayın!

voltaren
16-09-2009, 15:30   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

önerin için saol ama hijackthisi yükledim ve çalıştır dedim ama hiç bi aktiflik olmadı yani program çalışmadı :(((
bi de dediğin gibi servicesi açtım ve devre dışı bırak dicektim fakat kullanılabilir durumda değildi sadece başlat aktif durumdaydı :(