Hızını alamadı, yine Firefox'a "salladı"

CHIP Online
18-07-2012, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Geçtiğimiz günlerde Firefox'a verip veriştiren isim hızını alamadı, bir kez daha Firefox'a saldırdı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/hiz ... -salladi_34832.html

Resimlerle: Firefox 9 için en iyi 7 güvenlik eklentisi!

Eski bir Mozilla çalışanı olan Jono Xia, geçtiğimiz günlerde Mozilla'nın <span style="text-decoration: underline;">"hızlandırılmış yayınlama planı"nın "Firefox'un ününü öldürdüğünü" söylemişti. </span>Xia'nın açıklamaları, internette "Firefox güncellemelerini kimsenin sevmiyor" gibi başlıklarla manşetlere taşınmıştı. Ancak Xia, yaptığı açıklamada bazı söylediklerinin çeviri sırasında atlandığını söyledi.


Xia, yazılım geliştiricilerinin ve kullanıcıların duruma farklı açılardan baktıklarını ve yazılımcıların güncellemeleri her zaman iyi bir şey olarak gördüğünü söylüyor. Xia, geliştirici olarak yazılımlarına duygusal bir bağları olduğunu, güncellemelerin her zaman harika olduğunu düşündüklerini, dolayısıyla duruma taraflı baktıklarını kabul ediyor. Xia, endüstrideki geliştiricilerin kullanıcılara peş peşe yansıttıkları güncellemelerin maliyetini daha önceden farketmiş olmalarınının gerektiğini söylüyor.


Xia, güncellemelerin gerekli olduğunu söylüyor ancak arayüzün değiştirilmesini ve yeni özellikler eklenmesini eleştiriyor. Xia'ya göre Mozilla'nın geliştirme hızını değiştirmesi de hatalı bir karardı. Bu güncellemelerin düzgün yapılmaması, Xia'ya göre Firefox'u Chrome'un daha kötü bir sürümü haline getirdi.

Tüm Konu: Hızını alamadı, yine Firefox'a "salladı"

Resimlerle: Firefox 9 için en iyi 7 güvenlik eklentisi!

Kaynak: www.chip.com.tr