Homeplug Adaptörler ve kullanımı

bettelgeuse
11-04-2013, 13:37   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Homeplug adaptörler ile ilgileniyorum (Elektrik prizinden network -internet vs.) Kullanan var mı? tavsiye edilir mi?

Bunların wireless (kablosuz) ve ethernet kablolu olanları var. Örnek: NETGEAR XWNB5201100PAS Powerline 500 WiFi AP Kit XWNB5201-

Amaç: 1- Kablosuz interneti evin içinde dağıtmak (access point de kullanabilirim gerçi)
           2- daha güvenli deniliyor. ayrıca, access point de kullansam ya da range extender, duvarlar ve diğer sinyalleri bozan cihazlar olduğu için (telsiz telefon gibi) bu tarz ürünleri düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz? Fiyatları hemen hemen aynı sayılır (150-200 tl gibi)

Saygılarımla.

NetMASTER_TR
12-04-2013, 10:08   |  #2  
Taze Üye
11 mesaj

Merhabalar,

Gerek yapı malzemelerinin cinsi ve kalınlığı, gerekse de enterferans yüzünden kablosuz iletişimde sorun yaşayanlar ve geniş / dubleks ev sahipleri gibi mesafe yüzünden kablosuz yayından verim alamayanlar için NetMASTER olarak biz de powerLINE teknolojisini öneriyoruz. Bu teknolojiyle aynı elektrik fazı üzerinde 300 metreye kadar sorunsuz veri aktarımı yapabilirsiniz. Sizin de bahsetmiş olduğunuz gibi bir Ethernet Bridge ile bir Wireless Extender'ın birlikte satışa sunulduğu paketlerden alırsanız Wireless Extender'ı prize taktığınız her yerde rahatlıkla kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için:

www.powerlinenedir.com
www.netmaster.com.tr/powerline

Saygılarımızla,

Son Düzenleme: NetMASTER_TR ~ 12 Nisan 2013 10:10
bettelgeuse
12-04-2013, 13:07   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

evet hemen hemen bu tarz ürünler.

fakat sizinkiler de hem wireless (kablosuz) yok hem de üzerlerinde priz takabileceğimiz tarzda değiller.
bu tarz olanlarına da yönelirseniz daha iyi olabilir. 

Hali hazirda kablo net kullandığım için netmaster modem kullanıyorum. prizli ve wireless li birlikte olan ürününüz olsa uyum problemi de olmaz diye düşünüyorum