hook.dll

bitterchocolate
14-05-2009, 15:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

arkadaşlar hook.dll nedir bileniniz var mı?[*<] traojan ve ya keylogger mıdır?SoruŞaşkınNasıl yani?
teşekkür ederim..Aşk

Fatih_ARMAĞAN
14-05-2009, 15:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

şöyle söylim

hook.dll  in görevi:
bilgisayarınıza hacker vb. kişilerin erişmesini sağlar bilgisayarınızdak kişisel banka bilgileri şifreler vb. çalmasına olanak verir.

ciddi anlamda tehlikeli trojan diyebilirim.

dos altında çalışan bir antivirüs probramı öneririm windows ortamında silmen zor olabilir bootable bir virüs cd si oluşturup dos ortamında silmeyi deneyin.
uzun zamnadır karşılaşmadım bu trojan ile ama bildiğim karadıyla bulaşan makinaya antivirüs programı yüklemeye veya taratmaya kalktıgınızda bilgisayarı rest attırıyor.

bu yüzden dos ortamında yapmanızı öneriyorum.
saygılar..

bitterchocolate
14-05-2009, 15:46   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

hemen cevap verdiğiniz için teşekkür ederim..

ben bugün clickivo sözlüğümü güncelliyordum..sonra bir baktım yükleme yaparken karşıma ''WHook.dll'' yüzünden yüklememin durduğu ya dosyayı atlayıp devam etmemi ya da yüklemeyi durdurmamı belirten bir uyarı penceresi açıldı..ne yapacağımı bilemedim..

bu ''WHook.dll'' system32 içinde ''clickivo'' programına ait gözüküyor..bu durumda ne yapmalıyım?

teşekkür ederim..

mancukya
17-05-2009, 02:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

ClickIVO - Single Click Dictionary Software

O dll bazi yerlerde virus oldugunu yaziyor ama virustotal adresinden o dosyalari upload edipte taratmani tavsiye ederim.
Bazi programlar sponsor adi altinda makinaya casus programlar yüklüyorlar yada crack programlarida ayni sekilde arkadasin dedigi 100 de 99 dogru gibi ama emin olmak istiyorsan tarat pcyi dedigim yerden.
Ayrica sisteminide kaspersky, antvir, clleaner,commodo, anti malware gibi programlarlar yükle kur tarat ve güvene al.
Girmeden önlem almaya bak sonra zaten cok gec.

zrgnlr04
17-05-2009, 10:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

Backdoor.Spymon Module (imiş,tehlikeli)

burada da uyarıyor,

burada da bu trojandan nasıl kurtulurum diye soruyor?

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 17 Mayıs 2009 10:23
bitterchocolate
17-05-2009, 18:24   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

arkadaşlar harikasınız..çok hızlısınız..teşekkür ederim sizlere..

000ztc
18-05-2009, 14:23   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Sayın bitterchocolate,

ClickIVO Tek Tıklama ile Çeviri programı olarak, Whook.dll'i herhangi bir program üzerinde çalışırken, ClickIVO için belirlediğiniz tuş kombinasyonlarının sağlanması ile ClickIVO'nun devreye girmesini sağlamak için kullanıyoruz.

Eğer DLL dosyasına sağ tuş ile tıklarsanız DLL dosyasının şirketimiz tarafından kayıt altına alındığını görürsünüz.

Programımız Download.Com, Inndir.Com, TamIndir.Com gibi bir çok download sitesine her türlü kontrolden (Virüs, Spyware, Malware vs.) geçirildikten sonra eklenmiştir.

Kullandığımız DLL dosyasının herhangi bir farklı amacı yoktur. Yalnızca ve yalnızca program ihtiyacından dolayı kullanılmaktadır.

Bilgilerinize,
ClickIVO Geliştirme Grubu

bitterchocolate
19-05-2009, 13:03   |  #8  
OP Taze Üye
8 mesaj

teşekkür ederim..sadece endişe ettim virus fln diye..bu açıklama fazlasıyla tatmin edici oldu benim için..

graq123
28-06-2013, 14:02   |  #9  
Taze Üye
7 mesaj

HOOKİNG DLL ERROR hatası alıyorum 1299 knight pvp oynuyorum nasıl düzelticem ?

murat5038
29-06-2013, 13:13   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 680
6,682 mesaj
Alıntı: graq123  
HOOKİNG DLL ERROR hatası alıyorum 1299 knight pvp oynuyorum nasıl düzelticem ?

Bot filan kullanıyorsan bundan kaynaklı problemin, Botun yeni sürümünü indir. konu sahibi ile ilgisi yok bu konunun, Konu sahibinin cevabınıda vereyim eski konu ancak yinede lazım olur.

Her hook.dll yi bir sanmayın hepsi zararlı değildir. Windows'un bile var, hepsini virüs olarak görmeyin.