hoparlör problemi:(

vantage
20-06-2007, 20:05   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

merhaba arkadaşlar. CREATIVE SOUND BLASTER LIVE 24 Bit D.E 7.1 SES KARTI mı daha yeni anakarta taktım bütün aşamaları kullanım kılavuzuna göre harfi harfine yaptım. sürücülerini yükledim test ettim 4.1 ses sistemimde. dördünden de deneme sesi geliyor fakat winamp tan şarkı dinlerken iki hoparlörden ses gelmiyor. girmediğim ayar kalmadı çıkamadım işin içinden. tek çarem sizin yardımlarınız. bekliyorum. teşekkürler.

erkanc
20-06-2007, 20:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

nedeni şu mp3lerin stereo oluşu yani iki kanldan ses vermesi bunuaşmanın yolu sanal çok kanallı pluginler kulllanmak mesela dfx plugin gibi winamp.com da aratırsan bir sürü bulursun

emrozdmr
05-07-2007, 00:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

winamp ı aç ctrl+p ile preferences a gir orda sodlaki menüda aşşağılarad bi output olacak onu seçince soldaki listeden uygun olanı seç configure diyip uygun ayarları yao:D
birde çok önemli birşey var yerini tam hatırlamıyorum ama başlat/programlar/creative/ses kartının adı:D/eax console a girip ordan cmss3d yi aktif hale getirmen lazım bende aynı sorunu yaşamıştım eğer buda çözmezse yaz bi hal çaresine bakarız bilgimiz yettiğince koaly gelsin inşallah çözüm bulabilmişizdir...

jeomania
11-07-2007, 06:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

creativenin programında stereo surraund u sececen. olmazsa cmcmss3d de olabilir eax ayarlarına bak