HOPARLÖRLERİ KULLANAMAMAK...

HPQ-User
19-02-2009, 15:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kaliteci sormuş:
KASANIN İÇİNİ KURCALARKEN ÖN TARAFTAKİ KULLANAMADIĞIM USB APARATINI ÇIKARDIM.FAKAT BU APARAT ANAKARTIN İÇİNDEKİ 16LIK (8 8 KARŞILIKLI) İĞNELERE BAĞLIYDI.APARATI ÇIKARDIKTAN SONRA HOPARLÖRLER ÇALIŞMAMAYA BAŞLADI.YENİDEN TAKARAK DENEMEK İSTEDİM FAKAT HANGİ İĞNENİN HANGİ İNCE UÇLU KABLOYA GELDİĞİNİ BİLMEDİĞİM İÇİN ANAKARTA ZARAR VERMEKTEN ÇEKİNDİM.ŞU ANDA KASANIN ARKASINDAKİ HOPARLÖR GİRİŞİNE MP3 KULAKLIĞI TAKARAK SESLERİ ALABİLİYORUM.YENİDEN HOPARLÖRÜMÜ NASIL KULLANABİLİRİM....CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
AMD ATHLON XP 2500+ 1.83 GHz
768 mb ram
60 gb hdd
lg 16x dvd
750 WATT sanrupid ikiz hoparlörler
ASUS A7V8X-X ANAKART
GEFORCE 4MX 128 MB EKR. KARTI AGP 8X

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

trinity
19-02-2009, 16:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

o iş artrık temirlik olmuş mekank bir zarar vermişsiniz herhalde bi teknik servise başvurmanızı öneririm eğer yapabileceğğniz bir şeyin olmadığını düşünüyorsanız

_OnuR_
19-02-2009, 16:08   |  #3  
_OnuR_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
890 mesaj

Ama hoporlör çalışmayıp mp3 kulaklığı nasıl çalışıyor? bence başka bi hoporlörle dene

Kırık Kılıç
19-02-2009, 16:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

Anakartın kitapçığında hangi ucun nereye bağlanacağı yazar.Oradan işaretlere göre tak.dene bakalım

LifeGame
19-02-2009, 17:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
129 mesaj

Merhabalar...
Anladığım kadarı ile sen ön tarakdaki USB leri sökmüşsün. Ayrıca o iyneler 9 tanedir. Anakart modeline göre sayısıda değişken olur. Tekrar takmak istersen anakartın kitapçığına ihtiyacın olacak. Eğer yoksa model ve serisini yazarsan bulmanda yardımcı olabiliriz.
Ses olayına gelince.. Öntaraf audio çıkışlarının anakart üzerinde takıldığı iyneler vardır. Hah işte o iynelerin erede olduğu bulabilmen için ve tekrar doğru sıralamada takabilmen içinde anakartın kitapçığına ihtiyacın var :)

Yani her harükarda sana kitapçık lazım hocam. Bunun yanında ön panel usb leri çalıştırmak için içerideki bağlantılardan birisini ters yapman kullandığın flash belleklerin yanmasına sebebiyet verme olasılığı yüksektir. Aman DİKKAT ..!!!

Arkadaki ses çıkışlarına gelince. Eğer senin kulaklığına ses geliyosa emin olki oradan hoparlörlerede ses alabilirsin. Hoparlörün kablosunu arkadaki yeşil slota sokmayı denemeni tavsiye ederim..

Kolay gelsin.. (USB lere dikkat etmeni tekrar hatırlatıyorum.)

mhakan78
19-02-2009, 17:14   |  #6  
Taze Üye
12 mesaj

Başka bir hoparlör dene bence hoparlöründe bir sorun olabilir...

Son Düzenleme: mhakan78 ~ 19 Şubat 2009 17:18
osmanefe
19-02-2009, 18:23   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

ankartının üreticisisn web sayfasına gir ve kullanma kılavuzunu indir kabloların üzeride kısaltmalar halinde yazar klavuza bakarak tekrar tak eğer TÜrkçe olarak bulamazsan kullanma klavuzu manuel diye geçer kelimeleri http://translate.google.com/translate_t?hl=tr&sl=en&tl=tr buradan çevirebilirsin ama resmi vardır kullanma kılavuzunda

SERKAN DUMAN
20-02-2009, 14:02   |  #8  
SERKAN DUMAN avatarı
Taze Üye
18 mesaj
LifeGame
Merhabalar...
Anladığım kadarı ile sen ön tarakdaki USB leri sökmüşsün. Ayrıca o iyneler 9 tanedir. Anakart modeline göre sayısıda değişken olur. Tekrar takmak istersen anakartın kitapçığına ihtiyacın olacak. Eğer yoksa model ve serisini yazarsan bulmanda yardımcı olabiliriz.
Ses olayına gelince.. Öntaraf audio çıkışlarının anakart üzerinde takıldığı iyneler vardır. Hah işte o iynelerin erede olduğu bulabilmen için ve tekrar doğru sıralamada takabilmen içinde anakartın kitapçığına ihtiyacın var :)

Yani her harükarda sana kitapçık lazım hocam. Bunun yanında ön panel usb leri çalıştırmak için içerideki bağlantılardan birisini ters yapman kullandığın flash belleklerin yanmasına sebebiyet verme olasılığı yüksektir. Aman DİKKAT ..!!!

Arkadaki ses çıkışlarına gelince. Eğer senin kulaklığına ses geliyosa emin olki oradan hoparlörlerede ses alabilirsin. Hoparlörün kablosunu arkadaki yeşil slota sokmayı denemeni tavsiye ederim..

Kolay gelsin.. (USB lere dikkat etmeni tekrar hatırlatıyorum.)

hoparlorün kablosunun iki ucu var,tek degil.tek bir tanesini sokunca calısmıyor.mavi renkli digerinide doldurmak lazım.(ücüncü de zaten microfon için bizim sorunumuz için gereksiz...)yesil de zaten mp3 kulaklıgı ile doluyor.BU DURUMDA ;1.yeni bir hoparlör denemek lazım ama tek uçlu (ben eski kullandıgım sanrupidleri kullanmak istesem de...) bulmak lazım
2.ön taraftaki usb yuvalarını zaten kullanmayacagım ama anakart (ASUS A7V8X-X) kitapcığında dediginiz resim bulunmasına ragmen resim cok kücük (adamlar bütün anakartı resme almıslar) oldugundan secilemiyor.
3.simdi sadece hoparlör sesi için olan igneleri takacagım icin hangisini takmalıyım?
mesaj yazan arkadaslara tesekkürler...