Hotspot Wireless bağlantı sorunu

HPQ-User
23-08-2010, 10:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

umtduzdar sormuş:
merhaba bulunduğum yerde adsl hizmeti kullanamadığım için wireless ile internete bağlanıyorum .wireless sinyali evin içerisine kadar girmiyor.laptopla balkona çıktığımda bağlanabiliyorum.sinyal seviyesi hep 2 çizgiyi gösteriyor.internet şirketinden accesspoint aldım.internet sinyali evin içerisine kadar geliyor.şu an sinyal seviyesi maksimumda.Bağlantı hızım 1Mbit.fakat internet bağlantı hızı çok dengesiz.internet şirketi onlardan hotspot cihazı almamı önerdiler.Bu cihazı alsam internet bağlantımda değişiklik olucakmıdır?
Rapidshare gibi sağlam bir altyapısı olan server dan download yaptığım zaman sürekli 100 kb yakın olur mu?

Teşekkürler....

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
asus f3sc laptop core2duo 1.8 ghz 2 gb ram 8400m ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/533.4 (KHTML, like Gecko) Chrome/5.0.375.127 Safari/533.4

GRU55
25-08-2010, 05:32   |  #2  
GRU55 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
83 mesaj

rapidshare gibi siteler free verdikelri için indirdiginz dosyanın indirim süresini uzatırlar ,internet şirketi dogru sölemiş hotspot alırsan düzelir ama internetin 1 megabitsse daha fazla yukarı çıkamaz hot spot alıncada 1 megabits olur yani