HP bu mudur?

hamann7725
11-01-2010, 18:43   |  #1  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Merhaba arkadaşlar geçen netbookumun çalındığından bahsetmiştim ( https://www.chip.com.tr/forum/netbook-calindi-_t146687.html )  ve bugun hp müşteriz hizmetleri çalıştığı için bugün aradım.Seri numarasından cihazla ilgili hiçbir bilgiye ulaşamayacaklarını belirttiler.MAC adresini cihaz bendeyken cihazdan almam gerekiyormuş.Ona bişe demedim ama adamlar cihazın üzerindeki WWAN chipinin IMEI numarasını bilmiyorlar yaa !  Bu kadar ciddiyetsizlik olur mu? WWAN bir nevi o cihaz entegre bir cep telefonu gibi bişe ve eğer IMEI numarasını verselerdi polise onuda bildirecektik.Dedimki "peki seri no dan ulaşabileceğiniz ne varsa hepsini istiyorum"  müşteri temsilcisi diyorki "seri no dan sadece bugune kadarki aramaları görebiliriz yani hangi tarihte arayıp teknik destek almışsınız.."  HP gibi dünya devlerinden biri olan bir marka bu kadar sorumsuz ve ciddiyetsiz olupta bu dataları tutmayacak kadar küçülebilir mi?  Benim şahsi kanaatim bu tabi herkes kendi yorumunu belirtebilir ama şu bir gerçekki HP markası gözümde bırakın düşmeyi yerin kırk kat dibine girdi.
Saygılar.

Burak Torun
11-01-2010, 18:44   |  #2  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Maalesef bazı firmalarda bu sorun mevcut. Ürünü alırken de hep şöyle söylerler 7/24 devamlı destek.

hamann7725
11-01-2010, 18:48   |  #3  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: Burak Torun  
Maalesef bazı firmalarda bu sorun mevcut. Ürünü alırken de hep şöyle söylerler 7/24 devamlı destek.

İşte ben link verdiğim konuda ondan da bahsettim.HP nin slogan neydi?   BİLGİSAYARIN HAYATINDIR !  Hani, benim hayatımdan bir kesit çaldılar? O makinede 4 ayda yaşanabilecek maksimum seviyede şey gitti.HP nerede?

Kapalı Hesap (135391)
11-01-2010, 18:58   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
2,758 mesaj

Kaç gündür inşallah bulunur diye dua ediyorum :(

hamann7725
11-01-2010, 19:04   |  #5  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: Melih Çalışkan  
Kaç gündür inşallah bulunur diye dua ediyorum :(

Çok sağol Allah razı olsun.Sürekli teknolojinin içinde olduğum için bana herşey netbook u hatırlatıyor.Aslında nasıl birşey yaşadığımı yaşamayan bilemez.Hani bi söz vardır "Adam eşekten düşmüş demişlerki neyin var adamda demişki hayır bana eşekten düşeni getirin" ama Allah hiç kimseye yaşatmasın.

CarL CoX
11-01-2010, 19:06   |  #6  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj

HP Acer Casper Bunlar Ucuz ve Yeni Daha Toy Firmalar Ama Notebook'un IBM Lenova Olsaydı Anında Saniyesinde Toshibada iyidir ..

mesut_illegal
11-01-2010, 19:11   |  #7  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj
Alıntı: hamann7725  
Merhaba arkadaşlar geçen netbookumun çalındığından bahsetmiştim ( https://www.chip.com.tr/forum/netbook-calindi-_t146687.html )  ve bugun hp müşteriz hizmetleri çalıştığı için bugün aradım.Seri numarasından cihazla ilgili hiçbir bilgiye ulaşamayacaklarını belirttiler.MAC adresini cihaz bendeyken cihazdan almam gerekiyormuş.Ona bişe demedim ama adamlar cihazın üzerindeki WWAN chipinin IMEI numarasını bilmiyorlar yaa !  Bu kadar ciddiyetsizlik olur mu? WWAN bir nevi o cihaz entegre bir cep telefonu gibi bişe ve eğer IMEI numarasını verselerdi polise onuda bildirecektik.Dedimki "peki seri no dan ulaşabileceğiniz ne varsa hepsini istiyorum"  müşteri temsilcisi diyorki "seri no dan sadece bugune kadarki aramaları görebiliriz yani hangi tarihte arayıp teknik destek almışsınız.."  HP gibi dünya devlerinden biri olan bir marka bu kadar sorumsuz ve ciddiyetsiz olupta bu dataları tutmayacak kadar küçülebilir mi?  Benim şahsi kanaatim bu tabi herkes kendi yorumunu belirtebilir ama şu bir gerçekki HP markası gözümde bırakın düşmeyi yerin kırk kat dibine girdi.
Saygılar.
Tamam  netbook'unuz çalınmış geçmiş olsun.buna üzüldüm.Ancak dediğiniz bilgileri tutan firma varmı türkiyede onu düşünmek lazım.
Benim çalıştığım şirkette hp marka çok fonksiyonlu lazer yazıcımız vardı.teknik destek konusunda bana dakikalarca yardımcı oldular.Cihaz garanti kapsamı dışında olsa dahi birde ertesi gün tekrar arayıp sorunun düzelip düzelmediği konusunda beni aradılar.O günün akşamıda bana destek veren yetkilinin şefi arayıp aldığınız destekten memnun musunuz veya şikayetiniz varmı dedi.Yani teknik destek olarak çok çok kaliteli firma sırf bu desteği için hp marka laptop satın andım.

hamann7725
11-01-2010, 19:14   |  #8  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: mesut_illegal  
Tamam  netbook'unuz çalınmış geçmiş olsun.buna üzüldüm.Ancak dediğiniz bilgileri tutan firma varmı türkiyede onu düşünmek lazım.
Benim çalıştığım şirkette hp marka çok fonksiyonlu lazer yazıcımız vardı.teknik destek konusunda bana dakikalarca yardımcı oldular.Cihaz garanti kapsamı dışında olsa dahi birde ertesi gün tekrar arayıp sorunun düzelip düzelmediği konusunda beni aradılar.O günün akşamıda bana destek veren yetkilinin şefi arayıp aldığınız destekten memnun musunuz veya şikayetiniz varmı dedi.Yani teknik destek olarak çok çok kaliteli firma sırf bu desteği için hp marka laptop satın andım.

Dediğim gibi bu benim yorumum belki size çok iyi davranmış olabilirler.O birazda o anki müşteri temsilcisine bağlı olan bişe.Umarım markalar kendi haklarında olumlu yada olumsuz bütün bu yazıları forumlarda okuyorlardır.

PcMaKeR
11-01-2010, 20:08   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Allah Aşkına Türkiyede kaç tane firma var işini adam gibi yapan.
İngilizce bilen bir arkadaşına ingilizce bir mail yazdır yada ingilizceyi akıcı konuşan bir arkadaşına söyle hp nin yurt dışı ana merkezini arasın.

Türkiyedekiler böyle böyle yaptı ben bu durumdan şikayetçiyim diye bildir. Emin ol onlar TR dekilerden daha fazla ilgi gösterecektir...

Çok geçmiş olsun. İnşallah bulunur.

hamann7725
11-01-2010, 20:43   |  #10  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Allah Aşkına Türkiyede kaç tane firma var işini adam gibi yapan.
İngilizce bilen bir arkadaşına ingilizce bir mail yazdır yada ingilizceyi akıcı konuşan bir arkadaşına söyle hp nin yurt dışı ana merkezini arasın.

Türkiyedekiler böyle böyle yaptı ben bu durumdan şikayetçiyim diye bildir. Emin ol onlar TR dekilerden daha fazla ilgi gösterecektir...

Çok geçmiş olsun. İnşallah bulunur.

Çok sağolasın ama bilsemki iş ingilizceye kalacak kendimde hallederim.Eğer bunlar genel merkezin tekmelemesiyle iş yapacaksalar hiç yapmasınlar daha iyi :S