HP Compaq nx6310 Recower-Format Sorunu

gorkempinar
28-01-2011, 20:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selam...

Nereden basliycami bilemedim. Hersey Pc'nin çökmesiyle basladi sanirim. Pc çökünce haliyle format atalim dedik. Dikkatimi ilk çeken acilista F11 e bas diyordu. Sanirim Recower cd'si ile format icin diyordu. Bende oyle yaptim, hatta ilk seferinde Recover cd'sini takmadan F11 e bastim altta ufak bi yükleme yapti daha sonra yarim sayfa kadar yazi cikan bi hata mesaji gibi bisey cikti oylece dondu kaldi pc. Cd takıl olmadiği icin oyle olduğunu dusundum ama cd yi takıncada aynı şey oldu. :S  ACılışta kendiliğinden cikan F11'e basin şıkkı olmamisti. bende Biostan CDrom desteği ile baslatmayi secip kendim yapayim dedim oda olmadi. bayaği bi ugrastim ama hic bir şey olmuyordu. Bende Pc yi fabrika ayarlarina döndürdüm. Yeniden CDrom desteği ile bastan dedim "non-system disk or disk error. replace and strike any key when ready" hata raporu ile karsilastim. yani kisacasi Recower Cd si ile ilk defa boyle bisey yapmayi denedim ve beceremedim nerde eski XP Cd leri diye söylendim bile. Sonra aklima eski Xp cd leri ile denmek geldi. Onunlada denedim yükelken hata verdi. Sonra onuda netten arastirdim Bios ayarlarindan Sata ayarlarini disable falan yapicakmisiz onuda yaptim eski Xp cd leri ile format basarili oldu. Recower Cd si sadece bazı Driverleri yüklemek icin yardimci oldu oda sadece bir kacini diğerlerini yükleyemedim. Netten diğer driverleri bulup yükleye bilirim sorun değil ama ben sadece Recower ile kurup Pc nin tekrar eski orjinal haline donmesini istiyorum. Bu isin gercekten ansil yapilacağini ögrenmek istiyorum.
 yardimci olan herkese simdiden tesekkürler...

simdilik aklima gelenler bunlar

HP Compaq nx6310
Home Edition
Xp professional yüklü