HP dv6 format attım açılmıyor

emrahleon
27-10-2010, 02:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar öncelikle yardımcı olursanız çok sevineceğim uzun zamandır çözüm arıyorum bulamıyorum. Geçenlerde HP bilgisayarı vistadan win 7ye yükselttim fakat kurulum esnasında bir problem oldu ve işlem tamamlanmadan bilgisayar kapandı sonra bir daha açamadım. Sonradan öğrendim ki bu olay HP bilgisayarlarda recoveryi kullanılmaz yapıyormuş. Şimdi bilgisayar windows açılıyor yazısına kadar geliyor ama açılmıyor. XP cdsi ile pardus çalışan cd ile bilgisayara yeni işletim sistemi kurmayı denedim ama bilgisayar cdyi okuduktan sonra yapması gerekeni yapmıyor, yani kuruluma geçmiyor ve açılmıyorda. Kaç gündür araştırıyorum ama bir sonuç bulamadım. Servise gönderecek paramda yok. Eğer yardımcı olursanız minnettar kalacagım. Şimdiden teşekkürler.

Kapalı Hesap (172709)
27-10-2010, 02:58   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

temiz win 7 kurulumu yap.

Kapalı Hesap (172709)
27-10-2010, 03:00   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

http://non-pasaran.blogspot.com/
burayad bak yardimi olur.

emrahleon
27-10-2010, 21:12   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ya temiz win 7 kurulumu yap diyorsun da olmuyor ki.. PARDUS Çalışan cd bile çalışmıyor! dediğin adrestede istediğim cevabı bulamadım. flash bellekle formatı deneyecegim son olarak o kaldı.

bosluk
27-10-2010, 22:52   |  #5  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Hımm, üstteki yanıtlar olmadıysa biraz uzunca ama en azından denemeye değer bir yol yazayım, siz duruma göre uygularsınız.

Dizüstünün altındaki dikdörtgen yeri sökerek içindeki sabit sürücüyü alın. Ardından masaüstü bilgisayarınıza (evinizde ya da çevrenizde vardır diye tahmin ediyorum) takın. Sabit sürücüdeki gözüken alanların hepsini kaldırın ancak format atmayın (bölümlenmemiş olarak kalsın yani). Ardından Acronis Recovery Expert (alternatifleri de mevcuttur ama benim yıllardır başarıyla kullandığım bir yazılım olduğundan öneriyorum) ile bölümlenmemiş sürücünüze tam tarama yaptırtın. 15-20 dakika (sabit sürücünüz büyük ya da yavaşsa biraz daha uzun sürebilir) süren bir tarama sonrası HP Geri Getirme alanınız ve eski Vista bölümünüz (üzerine sadece hatalı tek bir 7 kurma denemesi yapmışsanız hala sağlam olabilir) karşınıza gelecek. İleri diyip eski verileri geri yükleyin. İşlem tamamlanınca sürücüyü tekrar dizüstünüze takın. Yüksek ihtimalle eski sisteminiz karşınıza gelecektir. Vista bölümü bozuk bile olsa HP Geri Getirme bölümünü bu şekilde alabilirsiniz en azından geri. Ve sonra yine buradan ilk haline yüklenmesini de sağlayabilirsiniz.

Bu işlemin yüksek bir garantisi yok, ama başka bir formattan önce en azından bir kez deneyin bunu. Ben 6 ay önce kurmuş olduğum ve üzerine 4-5 kez format attığım sistemi eskisi gibi geri getirebilmiştim. Bolca şans ve az biraz sabır gerekiyor yalnızca. Geçmiş olsun ve kolay gelsin...