hp g6 1307et switchable graphics sorunu

rasimcan
01-10-2012, 10:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

laptopumu ilk aldığımda switchable graphics(değiştirilebilir grafik) dinamik modda idi ve programa göre ati hd 7450m grafik kartını calıstırıyordum bu ciddi bir güç tasarrufu saglıyordu fakat ürünüm garantiye gitti anakartı değişti ve geldi . dinamik mod sabit mod haline geldi  ya tamamen ati grafik kartını kullanıyorum yada intel dahili kartı. bu durum biostan ayarlanıyordu fakat o secenekte kaybolmus. durumu hp musteri hizmetlerine bildirdim fakat gelen yanıs bu bilgisayarlarda bu sistem yok :)) kullandıgım özelliğe yok dediler ... bu sabit mod u dinamiğe cevirmek için bir yol bilen arkadaslardan ayrdım istiyorum...

_DungeoN_
20-10-2012, 11:06   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

Ne kadar şanslısın biliyor musun? Bırak öyle kalsın. Bende Değiştirilebilir grafik var. DİNAMİK, bu nedenle oyun oynayamıyorum. Fifa 13 açmıyor. Dirt showdown açmıyor. :S Değiştirilebilir grafiklerden oyunu seçtiğim halde olmuyor. Bir türlü Ati ye geçemiyorum komple. Zıkkım inteli seçiyor illaki. Madur durumdayım. Bende de hp g6-2176et var.

rasimcan
20-10-2012, 17:21   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

bios ayarlarından swichable grapic i dynamic den fixed e getir benımkiyle aynı oluyor o zaman kardes sabit mod oluyor

_DungeoN_
02-11-2012, 13:39   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj

Yok kardeş ya g6 serisine öyle birşey koymamışlar malesef. Bios güncelledim yine aynı, değişmiyor. Direk programdan yapılıyor. Valla deli oldum, Bildğin oyun açmıyor makine. Hp servisi arıyorum, adamlar dünyadan bi haber bildikleri hiçbirşey yok. Ben öğretiyorum resmen adamlara. :(

mJoraste
02-02-2013, 16:12   |  #5  
mJoraste avatarı
Taze Üye
12 mesaj

BIOS sürümü F.48, Windows 7 64x
HP G62 b16ST Intel Core i3-370 2.4ghz

Benim bios ayarlarında switchable graphics seçeneği yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

ve bir de sorunla karşı karşıyayım ki değiştirilebilir grafiklerin bios tarafından ayarlanmamasının asıl sebebi budur diye düşünüyorum. Bilgisayarıma INTEL R HD grafik sürücüsü yüklü değil ki sebebide yükleyememem. HP resmi sitesinden bütün sürücüleri indirdiğim halde şu yükleme problemi ile karşılaşıyorum; ''Yüklemekte olan sürücü bilgisayarınız tarafından onaylanmamış'' gibi bişeydi. Uyumluluk ayarları ile ilgili olduğunu düşündüm ancak genede çözüme ulaşamadım. Bir fikriniz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

murat5038
02-02-2013, 17:58   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/ ... 01643&sw_lang=#N217

scorpion11
04-02-2013, 19:07   |  #7  
scorpion11 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
95 mesaj

bu sorun bende de var.hp g62 kullanıyorum.ati hd 5470 sürücüsünü yükleyip tekrar başlattığımda siyah ekranda kalıyor.bios ta switchable graphics modu seçeneği yok.sorunu çözemiyorum. bazı g6 modellerinde bios ta seçenek var.

mJoraste
13-02-2013, 13:55   |  #8  
mJoraste avatarı
Taze Üye
12 mesaj

Hp G62 b16ST model laptopumu aldığım zaman fabrika ayarlarınını yüklü olduğu BIOS seçeneklerinde bu özellik mevcuttu ancak yeni işletim sistemi yükledikten ve en son bios güncellemelerini de indirdikten sonra bios ayarlarında bu seçenek yok oldu. Resimde görünen Switchable Graphics seçeneği benim ayarlardan silindi şu an çıldırdım bilgisayarı 3. katta aşağı atıcam.

Hadi onu geçtim Windows 8 işletim sistemine uyumlu grafik sürücüsü yayınlanmaz mı kardeşim ben oyun oynayamayacak mıyım?
Bilgisayarı kırıp, darmadağın ettikten sonra HP şirketine postalayıp geçmişinizi bilmemne ettimin evlatları şuna adam gibi driver üretin diye bir not yazasım var, illegal yöntemlerle, sertifika ayarlarını kapatıp, yeni sürücü yüklemek istesem bile bunu yapmam mümkün değil ki yapayım adam bunu engellemiş. Sen bu sürücüyü yüklemek istiyorsun ama önce biosdaki şu ayarlardan sabitleme yapman lazım ee ben yapamıyorum o zmn nasıl yükleyeceğim, sinirlenmemek elde değil. Bunların yapmak istediği yeni işletim sistemli yeni bilgisayar al, bunlar hem zeki hem adamı deli eder.!

murat5038
13-02-2013, 17:22   |  #9  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Aynı leptop kullananlar verdiğim linki iyice okusun.Kısaca yazayım yeni biosda o seçenek kalkıyor eskiye dönün.Yada öyle idare edin.

scorpion11
14-02-2013, 03:00   |  #10  
scorpion11 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
95 mesaj
Alıntı: mJoraste  
Hp G62 b16ST model laptopumu aldığım zaman fabrika ayarlarınını yüklü olduğu BIOS seçeneklerinde bu özellik mevcuttu ancak yeni işletim sistemi yükledikten ve en son bios güncellemelerini de indirdikten sonra bios ayarlarında bu seçenek yok oldu. Resimde görünen Switchable Graphics seçeneği benim ayarlardan silindi şu an çıldırdım bilgisayarı 3. katta aşağı atıcam.

Hadi onu geçtim Windows 8 işletim sistemine uyumlu grafik sürücüsü yayınlanmaz mı kardeşim ben oyun oynayamayacak mıyım?
Bilgisayarı kırıp, darmadağın ettikten sonra HP şirketine postalayıp geçmişinizi bilmemne ettimin evlatları şuna adam gibi driver üretin diye bir not yazasım var, illegal yöntemlerle, sertifika ayarlarını kapatıp, yeni sürücü yüklemek istesem bile bunu yapmam mümkün değil ki yapayım adam bunu engellemiş. Sen bu sürücüyü yüklemek istiyorsun ama önce biosdaki şu ayarlardan sabitleme yapman lazım ee ben yapamıyorum o zmn nasıl yükleyeceğim, sinirlenmemek elde değil. Bunların yapmak istediği yeni işletim sistemli yeni bilgisayar al, bunlar hem zeki hem adamı deli eder.!

bir daha ne hp ne de ati alırım.böyle saçma sapan şeyler yüzünden kafayı yedirdi.lanet olsun.

scorpion11 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mJoraste
16-02-2013, 21:19   |  #11  
mJoraste avatarı
Taze Üye
12 mesaj

Yanlış bilmiyorsam ilk bios sürücüsü F.35a ki bunuda yükledim ve o seçeneği gene göremedim. Neyse artık bir önemi yok, işletim sistemini Windows 8 professionala yükselttim ve sertifika denetleme ayarlarını kapatarak ekran sürücüsünü manuel olarak tanıttım. Yani artık Windows 8 x64 bit işletim sistemli değiştirilebilir grafiklerin çalıştığı, istediğim şekilde oyun oynayabildiğim, hızlanan bir bilgisayarım oldu. Hepinize teşekkürler.

kyilmaztr
03-03-2013, 11:58   |  #12  
Yeni Üye
21 mesaj

setuptan  swichable graphic i disable yapabilirmisin