Hp G62 ısınma sorunu ve çözümü

memox000
15-01-2012, 21:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Arkadaşlar yaklaşık 10 aydır HP'nin G62-B38ET modelli laptopunu kullanıyorum. Özellikleri fiyatına göre çok iyi, oyun oynarken yarı yolda bırakmamıştı şu güne dek... Şık ve macbook pro ya benzeyen dizaynı, sağlam kasası, altec lansing ses sistemi, herşey pozitif ısınma sorununu dışında. logitech sogtucu kullanmama rağmen son haftalarda acayip ısınıyodu makine ve fan sesinden durulmuyodu. Çözüm olarak şunu öneriyorum, ben denedim gayet olumlu sonuclar aldım. bilgisayarın sol tarafındaki ızgaraya ve yanındaki fan deliğine, elektirikli süpürgeyi dayadım ve maksimum güçte çalıştırdım 2-3 dakika boyunca, çıkan tüy ve toza inanamadım. aynı işlemi sogutucuma da uyguladım ve sonuc mükemmel. Bilgisayarım ilk aldıgım günki gibi sessiz, ısınma olayı ortadan kalktı. kendiliğinden kapanma sorunu ortadan kalktı... deneyin, faydasını görceksiniz...

Son Düzenleme: memox000 ~ 15 Ocak 2012 21:37
bado_35
23-09-2014, 16:59   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

bende de aynı pc var fakat o dediğin ilk 7 yada 8 ay işe yarıyor ama 1 seneyi geçtikten sonra hiçbir işe yaramıyor...servise gönderiyosun format atıp içini temizleyip geri gönderiyolar herhangi bir sorun yok diyolar aradan 1 ay geçmiyor aynı sorun yeniden baş gösteriyor hatta garantisi bittikten sonra içini açıp kople temizleyip termal macununu değiştirmeme termal bantlarını temizlemem rağmen hala aynı sorundan dolayı muzdaripim hiçbir forumda da çözümünü bulamadım.. herkes pc de donanımsal bir sorun arıyor ve donanımsal olarak ne yaptıysam fazladan fan da dahil ısınmasını da engelledim hatta ama kapanmasını engelliyemedim neyse bence asıl sorun yazılımsal onu araştırıyorum eğer bulursam burdan paylaşırım...