HP mi Monster mi?

kataruna
04-04-2012, 15:51   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Şu an 3 senedir bir HP notebook kullanıyorum. Hem HP teknik servisinden hem de laptopumdan gayet memnunum. Ama 3 senelik olduğu için yeni çıkan oyunları oynatabilmek için yaza doğru daha yeni ve daha güçlü bir laptop almayı düşünüyorum.

Bir kaç gün öncesine kadar yine HP almayı düşünüyordum memnuniyetimden dolayı. Ama forumlarda rastgele dolaşırken Monster diye bir markaya rastladım. Daha önce bu markadan haberim yoktu. İyice araştırınca yerli marka olduğunu ve alacağımız laptopun bileşenlerini özelliştirme fırsatımız olduğu gibi çekici özelliklere rastladım. En iyi ekran kartlarıyla donatılmış laptopları uygun fiyata sattıklarını gördüm. HP'nin türkiye'deki hiçbir modelinde bu kadar kaliteli ekran kartları yok.

Bu yüzden kararsızlığa düştüm. Benim için HP:

Kaliteli teknik servis
Estetik dizayn
Mükemmel hopörlör ve ses kalitesi

gibi ayrıcalıklı özelliklere sahipken, Monster markası:

Çok güçlü performans
Yerli malı
Özelleştirme imkanı

gibi çekici özelliklere sahip. Ama Monster'in fanlarının çok ses yaptığını artı ekstradan bir soğutucuyla kullanıldığını duydum ki bunlar benim için hoş değil.

Ayrıca Monster'in ses ve teknik servis kalitesi konusunda bilgim yok.

Bu konularda beni aydınlatacak arkadaşlar varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Kapalı Hesap (154666)
04-04-2012, 16:42   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Ben bütçen uygun ise MONSTER markayı öneririm.
Ancak almadan önce servislik bilgilerini araştırmalı bulunduğunuz şehirde servisinin olup olmadığını öğrenmelisiniz. Hatta ürünü almadan önce servise bi uğrayıp genel bilgi alman daha iyi olacaktır.
Isı sorununa gelince.
Çok ağır uygulamalar elbetteki aşırı bilgi akışı gerektirmektedir. Bu da çok fazla işlem gücü ve ısı demektir. Günümüzün tekniğinde yarıiletkenlerden performans alınabilmesi biraz da ısınmayı doğurmaktadır. Yani ısınma sorunu elbetteki normaldir. Önemli olan bu ısının sisteme olan etkileridir. Çok önemli bir etkisi olacağını düşünmemekle beraber iyi bir soğutucu da önerebilirim.

efeoglu
04-04-2012, 16:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj

bence kesinlikle Monster al... performans açısından mükemmel

Kapalı Hesap (203561)
04-04-2012, 17:53   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 132
4,310 mesaj

Monster'ın çok cezbedici özellikleri var açıkcası.

LENO7
04-04-2012, 17:53   |  #5  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Monster al derim..Çünkü onlarla konuştum..hertürlü desteği veriyorlar..1 ay ölü piksel garantisi veriyorlar..eğer gönderdikleri bilgisayarda sorun olursa direk değiştiriyorlar...

LENO7
04-04-2012, 18:13   |  #6  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Birkaç Monter resimleri..

kataruna
04-04-2012, 19:35   |  #7  
OP Yeni Üye
39 mesaj

Dostlar yanıtlarınız için teşekkürler. Biraz daha ayrıntılı yanıtlar bekliyorum.
1) Ben laptopumu soğutucusuz kullanıp oyun oynamak istiyorum. Monster'de bu mümkün mü?
2)Monster'in teknik servisi HP kadar kaliteli mi?
3)Monster notebookların ses sistemleri HP'ninkiler kadar kaliteli mi?

Özellikle bu sorularda yanıt arıyorum. Tabii ki paramın yerli malına gitmesini isterim kalite aynıysa.

free_x_man
04-04-2012, 23:49   |  #8  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

bir satış danışmanı olarak şu sorulara cevap arayan bir insanın olduğunu bilmek beni çok mutlu etti.öncelikle hp teknik servisi kaliteli evet fakat çok para veriyorsun,aynı ürünün muadiline rahat 400 tl fark atıyor.bence bir monster al ,bir de 100 tlye güzel ince bir fan alırsın olur biter.ses olarak da thx audio desteği var monsterlarda,hp ise beats audio ses teknolojisini çıkardı,ikisini de deneme şansım oldu,doğrusunu söylemek gerekirse 1400 tl eksper thx ses,2500 tl hp beats audio ile kafa kafayaydı,iyi bir sistem ile ile çok daha üstün bir ses elde edilebilir..o konuda monsterdan umutluyum

dabbe1
05-04-2012, 14:58   |  #9  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

eski modelleri kaba saba olduğundan beğenmeyen olabilir bence MSI markasınıda incele Gaming Series modelleri daha estetik ve tasarım olarak çok daha iyi... www.pcdepo.com adresinden bak GT serisi modelleri incele...