HP Microsoft İş Birliği...

r522
17-01-2010, 23:12   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2009

HP ve Microsoft yeni uygulamaya göre altyapı modeli ile veri merkezlerini basitleştiriyor.Dünyanın en büyük teknoloji şirketi ve 1 numaralı yazılım firması bulut bilişim teknolojilerinde işbirliği yapıyor.
Kullanıcılarına yatırım geri dönüşü ve performansı artıran düşük maliyetli birleşik veri merkezleri sunan HP ile yazılım devi Microsoft, BT sistemlerini basitleştirmek için 3 yılda 250 milyon ABD Doları yatırım yapmak üzere güçlerini birleştiriyor.
Kurumsal işletmeler ve KOBİ’lerde BT maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan iki teknoloji devi şu alanlarda
Ar-Ge çalışmaları yapacak:

— Uygulamaya göre altyapı prensibine dayanan gelecek kuşak teknolojiler
— Uygulamaları hızlandıran gelişmiş bulut bilişim teknolojileri
— BT yönetimini basitleştirme, sistemleri otomatikleştirme ve BT maliyetlerini düşürme
Kendi alanlarında uzman olan HP ve Microsoft şirketleri, bu anlaşma ile müşterilerin ihtiyaçlarına uygun ve birbiriyle uyumlu BT teknolojileri geliştirmeyi amaçlıyor. Altyapı ve yazılımların birbiriyle uyumlu olması BT süreçlerini basitleştirerek maliyetleri düşürüyor. Üstelik bu sistemlere dayanan veri merkezleri HP ve Microsoft deneyimiyle en ekonomik iş planlarına göre kullanıma sunuluyor.
Söz konusu stratejik ortaklıkla, HP ve Microsoft, veri yönetim sistemleri, yakınsama ilkesine dayalı hazır kurulum uygulama çözümleri, kapsamlı sanallaştırma teklifleri ile tümleşik yönetim araçlarını geliştirecek. Sektörün en kapsamlı satış ve çözüm ortağı ağıyla dağıtılan BT çözümleri aşağıdaki yararları sağlayacak:
— İşletmelerde verimin artırılması: Sunucu, saklama, ağ ve uygulama donanımlarının yakınsama prensibiyle otomatik olarak kullanılması. Böylece değişen işletme ihtiyaçlarının performansı artırıp, maliyeti düşürerek karşılanması.
— Uygulama performansının artırılması ve güvenilirlik: Microsoft Exchange Server ve Microsoft SQL Server gibi sektörün en iyi işletme uygulamalarının optimize edilmiş donanımlara yüklenerek performansın artırılması. Bütün bu süreçte sunucu, saklama, ağ ve uygulamaları içeren özel kurulum paketlerinin kullanılması, veri merkezi ile e-posta sunucularının "tek tuşla" kullanılabilmesi.
— Kullanışlı uygulamalar: Tümleşik sanallaştırma teknolojileri ve yönetim araçları ile donanım kaynakları ve uygulamaların ihtiyaca göre öncelik tanıyarak kullanılması. HP Insight yazılımı, HP İş Teknolojisi Optimizasyonu yazılımı ve Microsoft Hyper-V Server’lı Microsoft System Center ile farklı donanımlarla yazılımlardan düşük maliyetli olarak bir arada yararlanılması.
— Yatırım geri dönüşünü artırma: HP ve Microsoft’un ortak çözümlerinin mevcut veri merkezlerine uygulanmasıyla yatırım maliyetinin azaltılması. Windows Azure platformu ile HP ve Microsoft hizmetlerinden ortak yararlanılması.
HP Başkan ve CEO’su Mark Hurd, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yeni teknolojilerinden yararlanan işletmelerin rekabet avantajı yakaladığını belirtiyor ve ekliyor: “Bu işbirliği ile HP ve Microsoft, müşterilere maliyeti azaltan, işletmelerin büyümesini hızlandırarak yenilikleri tetikleyen veri merkezi dönüşüm çözümleri sunuyor."
HP ve Microsoft’un birbiriyle uyumlu altyapı ve uygulama teknolojisi hem kurumsal işletmeler hem de KOBİ’ler için tasarlandı. Bu çözümleri hemen kullanıma sunan iki firma önümüzdeki üç yıl içinde yeni çözümler geliştirmeye devam edecek.
Microsoft CEO’su Steve Ballmer, HP ve Microsoft işbirliğiyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Uzun vadeli ortaklığımız büyük kuruluşların müşterilerine hizmet verme biçimini değiştirecek ve daha küçük işletmelerin işlerini büyütmeleri için yeni BT teknolojileri kullanmalarını kolaylaştıracak. Microsoft ve HP, müşterilerimizin hangi BT teknolojilerini kullanacaklarına dair kararsız kalmamaları için böyle bir işbirliğine gidiyor."
İşbirliği, Microsoft ve HP ürünlerinin dağıtım kanalı ortakları için yeni fırsatlar oluşturuyor
BT teknolojilerinde işbirliğine giden HP ve Microsoft, küresel yatırımlarını on kat artırarak iki şirketin toplam 32.000 dağıtım kanalı ortağına yeni iş fırsatları sunacak. Çözüm ortakları iki firmanın avantajlı çözüm paketleriyle sunulan yazılım ve donanım çözümlerini kullanarak işletmelerin BT altyapılarını modernize etmelerini sağlayacak.
HP ve Microsoft ortakları aşağıdaki avantajlardan yararlanacak:
— Basitleştirilmiş ve kısaltılmış satış döngüsüyle daha hızlı gelir elde edebilecek ve tamamlayıcı paketlerle ek getiri sağlayacaklar.
— HP Finans Hizmetleri ile esnek finansman seçeneklerinden yararlanan perakendeciler, müşterilerine daha ekonomik paketleri daha hızlı sunarak satışlarını artıracak.
— Satış öncesi faaliyetler ve eğitim seminerlerine odaklanan uzman ekipler ile sattıkları ürünlerle ilgili olarak kısa sürede bilgi edinebilecekler.
— Dünya çapında ortak yürütülen pazarlama kampanyalarıyla rekabet avantajı yakalayacak ve
www.hpmspartners.com adresinden en yeni kampanyalarla satış araçları hakkında bilgi edinebilecekler.
HP profesyonel hizmetleri ve Microsoft hizmetleri ile başarıyı yakalamaİşletmelerin yatırım getirisini ve katma değerini artıran avantajlı çözüm paketleri, yeni tasarımlarla uygulamaların yanı sıra, ortak teknik destek ve bilgilendirme seçenekleri de içeriyor. Dünya çapında Microsoft sertifikalı 11.000 uzmanıyla HP Hizmet ekibi, Microsoft Hizmetleri ile işbirliği yaparak tüm donanım ve yazılım çözümlerine teknik destek veriyor. Teknik destek ve bilgilendirme hizmetleri aşağıdakileri kapsıyor:
— Strateji atölyeleri, yatırım getirisi ve katma değer hizmetleri. Ayrıca, mimari, tasarım, deneme kurulumu, genel kurulum, sunucu sanallaştırma ve yönetim çözümleri, istemci sanallaştırma, veri yönetimi ve bulut bilişim ile sabit fiyatlı Microsoft Exchange Server yükseltme/taşıma hizmetleri.
— Büyük ölçekli çevrimiçi işlem (OLTP) uygulamaları için uygulama modernizasyon hizmetleri.
— Uygulamalardan en kısa sürede katma değer elde edilebilmesi için işletmeye özel planlanan İş Zekâsı Çözümleri.
— Veri merkezlerini işletmede kurmayı veya dış kaynak kullanmayı ya da bulut bilişimden yararlanmayı tercih eden müşteriler için çözüm desteği.
HP ve Microsoft arasında yapılan anlaşmayla ilgili olarak
www.hp.com/go/microsoft/infra2apps adresinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.