HP'nin yeni bilgisayarına ağır eleştiri

CHIP Online
15-06-2014, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

PC devi, en büyük rakibinin "devrimsel" bilgisayarına verdi veriştirdi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/hp- ... elestiri_47724.html

Resimlerle: HP-Intel ortaklığından uçuk kaçık laptop'lar!

HP geçtiğimiz gün "The Machine" adını verdiği yeni bir bilgisayar tanıttı. Bu bilgisayarın, alışıldık bilgisayar konseptinden farklı olarak, çok daha az elektrikle, dev bilgisayarların işini yapan yepyeni bir buluş olduğunu dile getiren HP'nin duyurusu, teknoloji dünyasında beklediği kadar büyük heyecanla karşılanmamış gibi görünüyor.


Dell yöneticilerinin yaptığı açıklamada bu "makine"nin gülünç ve bir hesap hatasının sonucu olduğunun altı çizildi zira HP'nin makinesini çalıştırmak için "insanoğlu medeniyetinin yaptığı trilyonlarca dolarlık yazılım geliştirme yatırımlarının tümünün çöpe atılmasının" gerekeceği vurgulandı.


HP'nin makinesini çalıştırabilmek için yeni bir işletim sistemi yazması gerektiği, bu makine için yepyeni yazılım dillerinin geliştirilmesi, yeni yazılımların ortaya çıkması, tüm bu sistemleri anlayacak ve çalıştıracak yeni uzmanların istihdam edilmesi gibi sorunların bulunduğunu ifade eden Dell, The Machine'in pratik kullanım alanı bulamayacak bir makine olduğunu iddia ediyor. Dell yöneticileri, The Machine yerine, yine HP'nin geliştirdiği yeni hafıza teknolojisinden umutlu olduklarını da vurguladılar.

Tüm Konu: HP'nin yeni bilgisayarına ağır eleştiri

Resimlerle: HP-Intel ortaklığından uçuk kaçık laptop'lar!

Kaynak: www.chip.com.tr